Remiză între Poli și Oli!

olimpia1

Olimpia Satu Mare a remizat sambata la Salonta, 2-2 în amicalul jucat în compania liderului din C4, ASU Poli Timișoara.

ASU Politehnica a deschis scorul în jocul cu Olimpia în minutul 20, prin Alexandru Bădăuță. Până la pauză însă, galben albaștrii au întors scorul, prin golurile lui Takacs și Iuhas, intrând în avantaj la cabine, 2-1. În partea a doua, timișorenii s-au prezentat mai bine, iar Flavius Tulcan a restabilit egalitatea, în minutul 65.Până la final în ciuda ocaziilor de la ambele porți , rezultatul nu s-a mai modificat.

Echipa a fost susținută de un grup de 12 suporteri de la Peluza Sud!

Olimpia a revenit duminică acasă din cantonamentul de la Băile 1 Mai.

Antrenorul Tibi Csik a folosit formule diferite de echipă în cele două reprize. Dacă Sălăgeanu și Lukacs nu au fost utilizați în acest joc din cauza unor probleme medicale în schimb în repriza secundă pe flancul stâng a apărut Ciprian Brata (ex -Botoșani)
Meciul a fost oficiat de o brigadă din Bihor, cu Rareș Vidican (Oradea) la centru, ajutat la cele două tușe de Rareș Lakatos (Oradea) și Iulius Timar (Marghita).
Olimpia repriza I: Șuta- Muntean, Mureșan, Heil, Iuhas- Takacs, Onicaș, Villand, Bura- Bîgiu, Buhăescu.
Olimpia repriza a II-a: Băican ( Cherecheș)- Ciul, Csik, Tătaru, Brata- Ștef( Nemeș), Rus, Kanalos, Ianc- Faur, Mărkuș.