More


    14 echipe din 2008 vin la Primavera Winter Cup!

    =

    PRIMAVERA

    Seria turneelor pentru copii organizate la final de iarnă, „Primavera Winter Cup” continuă la finalul acestei săptămâni cu competiţia rezervată grupei 2008.

    14 echipe împărţite în trei grupe se vor bate pentru marele trofeu pus la bătaie de clubul condus de Lucian Ploieşteanu şi Florin Fabian.

    Vor participa Liviu Antal Cluj Napoca,Primavera Roșu, Primavera Albastru, Rapid Crisul Oradea, Juniorul, CFR Cluj Napoca, Il Calcio Satu Mare, Atletic Zalau, Mara Baia Mare, Viitorul Zalau, Sporting Cluj, Atletic Sighet, LPSSatu Mare, Luceafarul Cluj Napoca.

    Turneul va avea loc duminică la sala de sport a Colegiului Tehnic Traian Vuia . Primul meci va începe la ora 8.10 dimineaţa iar finala e programată seara de la 8.00.

    Regulamentul este cel al competiţiei naţionale Memorial Gheorghe Ene.

    Reamintim că duminică am avut parte de un prim turneu din seria PRIMAVERA WINTER CUP, rezervat grupelor 2007. După o zi extrem de reușită s-a impus Atletic Zalău , urmată de Sporting Cluj și Primavera Satu Mare.

    Iată programul competiției cu meciurile din faza grupelor:

    08.10: Il Calcio – Primavera Rosu
    08.28: Primavera Albastru -Juniorul
    08.46: Il Calcio – Mara
    09.04: Viitorul Zalau – LPS SM
    09.22: Primavera Rosu – Atletic Zalau
    09.40: LPS SM- Atletic Sighet
    09.58: Il Calcio – Atletic Zalau
    10.16: Primavera Albastru – Rapid Oradea
    10.34: Luceafarul- LPS SM
    10.52: Liviu Antal- Juniorul
    11.10: CFR Cluj- Mara
    11.28: Viitorul Zalau- Sporting Cluj
    11.46: Mara – Atletic Zalau
    12.02: Primavera Albastru – Liviu Antal
    12.20: CFR Cluj- Il Calcio
    12.38: Viitorul Zalau – Atletic Sighet
    12:56: Rapid Oradea – Juniorul
    13:14: Viitorul Zalau – Luceafarul
    13:32: Atletic Sighet – Sporting Cluj
    13.50: Liviu Antal- Rapid Oradea
    14.08: Primavera Rosu – Mara
    14.26: CFR Cluj – Atletic Zalau
    14.44: Luceafarul- Atletic Sighet
    15.02: Sporting Cluj- LPS SM
    15.20: Primavera Rosu- CFR Cluj
    15.38:Luceafarul- Sporting Cluj
    După faza grupelor urmează meciurile de clasament și cele din faza finală.
    Săptămâna viitoare vom avea un turneu rezervat grupelor din 2009.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img