Ce revenire!

=

hand1

Victorie extrem de importantă obținută duminică seara de handbaliștii de la CSM Satu Mare.

Elevii lui Istrate au câștigat la limită, 36-35, la HCM Sighișoara după ce în prima repriză gazdele au condus cu 14-7!
    ”Fără Mureșan și Lupșe, accidentați, am suferit din nou pe zona interilor, dar e bine că am revenit în partea a doua. Ne am complicat pe final viața căci în ultimele 10 minute am condus mereu cu trei goluri. Iar două atacuri ratate de noi au readus HCM ul la un gol. Felicit băieții pentru dăruire” spune antrenorul Nicolae Istrate care a avut o remarcă specială pentru Varga, autor a patru goluri și a unei evoluții promițătoare.
    CSM Satu Mare va juca duminică acasă cu Brașov iar apoi campionatul se întrerupe o lună.
    ”Suntem la mâna noastră acum. Dacă batem la Făgăraș putem trece pe primul loc” adaugă Istrate.
    Pentru CSM Satu Mare au marcat : Morar-10, Olah-9, Varga, Ungar, Petruș câte 4, Mateș-3, Olar-1, Alisie 1. Portari Cioroiu și Pogyină.
    CSM Făgăraș s-a impus la Poli II Timișoara , 33-27 și a rămas pe primul loc cu 45p. CSM Satu Mare e pe doi cu 42 puncte iar Academia Minaur a trecut pe trei cu 34 p. După succesul 28-20 cu U Craiova. CSM Oradea e pe patru tot cu 34 p. Orădenii s-au impus clar, 55-39, la CNE Sighișoara.