Fotbal județean / Zece etape de suspendare pentru lovirea arbitrului



Cel mai interesant caz de la ședința de marți a Comisiei de disciplină a AJF Satu Mare pare că a fost cel al jucătorului Bogdan Rițiu de la Cetate II Ardud. La finalul meciului Platanul Marna- Cetate II Ardud acesta l-a lovit pe arbitru iar comisia a decis ca rezultatul meciului să fie schimbat în 3-0 la masa verde pentru Marna , pe teren 5-4 . În plus jucătorul a fost convocat la comisie doar că acesta nu s-a prezentat așa că , în lipsă oficialii AJF l-au suspendat drastic…Astfel Bogdan Rițiu va sta 10 ( zece) etape și va plăti o amendă de 300 lei. Se pare că și oficialii echipei sunt deciși să-l penalizeze pe jucător și acesta va fi exclus din lot!

Iată deciziile comisiei:
• Turul Micula – Luceafărul Decebal:
– suspendarea jucătorului STOICA ALEX (Luceafărul Decebal) pentru 1 (una) etapă și amendă 20 lei, conform art. 63.2.1 RD;
• Someșul Odoreu – AS Livada:
– suspendarea jucătorului SEBESI CRISTIAN (AS Livada) pentru 1 (una) etapă și amendă 20 lei, conform art. 63.2.1 RD;
• Victoria Apa – Dari Lipău:
– suspendarea jucătorului CABAI MIREL (Dari Lipău) pentru 1 (una) etapă și amendă 20 lei, conform art. 63.2.1 RD;
• Someșul Cărășeu – Ugocea Porumbești:
– suspendarea jucătorului CARDOȘ CRISTIAN (Someșul Cărășeu) pentru 2 (două) etape și amendă 45 lei, conform art. 63.2.2 RD;
– suspendarea jucătorului SZMUTKU KRISTOF (Ugocea Porumbești) pentru 2 (două) etape și amendă 45 lei, conform art. 63.2.2 RD;
• Olimpia Căuaș – Egri Sasok Agriș:
– suspendarea jucătorului KIRALY CLAUDIU (Egri Sasok Agriș) pentru 1 (una) etapă și amendă 10 lei, conform art. 63.2.1 RD;
– pentru clarificarea evenimentelor de la acest meci sunt invitați la ședința de săptămâna viitoare (19 aprilie, ora 17,00) Mulcuțan Florin, Matei Sergiu și Olah Eduard (Olimpia Căuaș);
• Unirea Pișcolt – Olimpia Domănești:
– suspendarea jucătorului VEREȘ IOAN (Unirea Pișcolt) pentru 1 (una) etapă și amendă 20 lei, conform art. 63.2.1 RD;
• Prietenia Crucișor – Recolta Dorolț II:
– pentru clarificarea evenimentelor de la acest meci este invitat la ședința de săptămâna viitoare (19 aprilie, ora 17,00) jucătorul SIMA ALEXANDRU (Prietenia Crucișor);
• Platanul Marna – Cetate Ardud II:
– pentru clarificarea evenimentelor de la acest meci jucătorul RIȚIU BOGDAN (AS CS Cetate Ardud II) a fost invitat la ședință însă acesta nu s-a prezentat;
– suspendarea jucătorului RIȚIU BOGDAN (AS CS Cetate Ardud II) pentru 10 (zece) etape și amendă 300 lei, conform art. 65 d;
• Someșul Oar – Turul Micula:
– suspendarea jucătorului BURA DĂNUȚ (Turul Micula) pentru 3 (trei) etape și amendă 100 lei;





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts