Succes chinuit pentru Recolta, la Victoria Carei

=

tasnad

Recolta Dorolț s-a impus greu la Carei , 1-0 în partida jucată în cadrul etapei a 18-a și a rămas pe prima poziție în Liga a 4-a de elite. Gavrilescu din penalty a marcat unicul gol al meciului. De altfel la faza penalty ului careienii au rămas în 10 oameni după eliminarea portarului.

La Tășnad , Unirea s-a distrat cu Talna Orașu Nou . Gazdele s-au impus cu 7-0 și au mai ratat și un penalty. Interesant e că până la pauză Orașu Nou a rezistat eroic și trupa lui Homorozan fiind condusă după 45 de minute doar cu 1-0. La reluare, Cadar , Roatiș și Laza au marcat gol după gol și au oprit tabela la doar…7-0.

Și Someșul Oar a avut ” meci greu”. 8-0 cu lanterna Știința Beltiug. Iar fotbal s-a jucat doar o oră căci Știința a abandonat pe motiv de accidentări multiple…

Tot opt goluri s-au dat și-n vecini, la Vetiș. Doar că acolo Viitorul și Voința Doba au reușit un 4-4 , nu neapărat ca la teatru.

O surpriză am avut oarecum la Ardud unde o echipă ce anul acesta abia are bani pentru baremurile arbitrilor, Cetate a învins clar Turul Micula. Trupa lui Dacian Nastai a fost o umbră palidă a formației care învingea Luceafărul Decebal sau care a fost la un minut de o remiză cu Oarul…