104 medalii au rămas… acasă!



IMG_4666

La Satu Mare s-au desfășurat cu succes, sâmbătă, Campionatele Naționale de karate. Un eveniment care a adus la sala Traian Vuia peste 250 de karateka de la toate cluburile din țară afiliate la FRK. De asemenea la Satu Mare a fost prezentă toată conducerea Federației Române de Karate iar oficialii veniți de la București s-au arătat încântați de modul în care a fost organizată competiția.

Spre lauda lor, karateka de la cluburile sătmărene au demonstrat că reprezintă o forță la nivel național. Iar împreună au strâns 104 medalii pentru AJ Karate.

P1070105

“În calitate de președinte al Asociatiei Judetene de Karate felicit intreaga echipă sătmăreană și le mulțumesc tuturor celor care s-au implicat în organizarea campionatului… Totodata le mulțumesc sportivilor și antrenorilor satmareni pentru prezența numeroasă”, a transmis Magoș Robert 6 DAN, președintele AJ Karate.
Iată rezultatele:

Campioni Nationali :

Kata – Ardelean Darius,
Kumite – Ardelean Andrea, Magos Robert Patrick, Kovacs Otto Istvan, Pop Cezara, Hotca Daria, Oloșuteanu Andrei, Hotca Daria, Viski Emilia, Bezsera Patricia, Dan Alexandra, Baloș Alex, Tivadar Petrick, Hora Alexandru, Erseki Benjamin, Bute Maximilian, Balog Alex, Bălăceanu Adrian, Argyilan George, Maurer Alex

Vicecampioni Naționali :

Kata – Ardelean Andrea, Pop Laura, Oloșuteanu Andrei,
Kumite – Ofrim Cristian, Pop Laura, Nimigean Carina, Alexa Bettina, Hozan Matei, Ardelean Darius, Dragos Vlad, Bozintan Paul, Ardelean Dariusz, Balos David, Mihali Matei, Kalocsai Zoltan, Ofrim Cristian, Salyi Henrietta, Micza Viktoria, Pintea Alexandra, Miclaus Talida, Gyurcan Matei, Podolyak Denise, Micela Catalin, Stet Ovidiu, Anzik Ariana, Anzik Petra, Dan Alexandra, Dan Alex, Ofrim Cristian, Tempe Patric, Bartinski Attila, Eles Bencze, Micza Norbert, Balaceanu Adrian, Balaceanu Sebastian, Bota Cornel

Fukugo – Bartinski Attila
Medalie de bronz
Kata – Nimigean Carina, Kovacs Mate, Bozintan Raul, Mihali Matei, Sarba Gabriel
Kumite – Suba Dora, Cucuiet Cezar, Vida Mark, Ardelean Krisztofer, Ienei David, Vida Aron, Pop Giuliano, Ardelean Krisztofer, Vida Aron, Dragos Vlad, Vaszka David, Sarba Gabriel, Bonea Ianis, Trif Bogdan, Vida Armin, Bontidan Daniel, Coman Ana, Csatari Zita, Barbulescu Raul, Hotca, Joachim, Aciu Denis, Brinde Alexandru, Fanea Giulio, Morojac George, Senti Carina, Stan Arius, Gherman Marius, Hagen David, Bartinski Attila
Fukugo – Trif Stelian, Kalocsai Zoltan, Trif Stelian, Lemak Hanna, Suba Dora, Alexa Bettina, Konya Arnold, Trif Bogdan, Vida Armin, Bontidean Daniel, Trif Stelian, Kalocsai Zoltan

CS Samuraiul Satu Mare – antrenori Magos Robert, Filer Ivan – 55 medalii
ACS Yakuza Satu Mare – antrenori Csatari Attila, Soos Robert – 32 medalii
CS Energy Kardio Club – antrenori Anzik Arnold – Satu Mare – 12 medalii
CS Karate do BFKS Carei –antrenor Fazekas Gyorgy – 5 medalii





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts