Olimpia câştigă în faţa Recoltei Dorolţ, scor 2-0

Divizionara C Recolta Dorolţ şi divizionara B FC Olimpia au jucat aseară o partidă amicală, pe terenul primei echipe. Printre jucătorii testaţi de gruparea galben-albastră se numără Luduşan de la CSM Rm. Vâlcea, Paşcariu de la Şoimii Pâncota, româno-olandezul de ligă a 3-a Adrian Kessy, Moldovan de la Cugir, care va fi cedat însă la Dorolţ. Pentru că între cele două echipe există un proiect de colaborare. Revenind la meci, Olimpia s-a impus cu 2-0, la pauză 1-0. Takacs a deschis scorul în prima repriză, iar Carlo Erdei a majorat scorul în partea a doua. La Recolta au jucat mai mulţi tineri care vor completa lotul pentru liga a 3-a.
    Recolta: Oșan – L.Vincze, Meșter, Csik, Drumar, A. Mureșan, Toma, Ionescu, D. Pop, L. Moldovan, Goţ / Rapolti, Oros, Nemeș, Ştef, Gulya.
    Olimpia: Preda – Bura, Oltean, Duruș, Nanou Brice, Rus, Lukacs, Erdei, Takacs, Adrian Kessy, Ludușan / Kanaloș, Silaghi, Bigiu, Boje, Austin.