Podium pentru Darius Bota la Prejmer

ETAPA-4-(1)

La finalul săptămânii trecute, la Braşov, pe circuitul de la Prejmer a avut loc etapa a patra a Campionatului Naţional de Karting, sub egida FRAS.

Printre zecile de participanţi la diferite categorii de motorizare şi vârstă s-au numărat şi piloţii sătmăreni pregătiţi la Palatul Copiilor de Gheorghe Takacs şi care concurează pentru CRG România.
    Performerul delegaţiei sătmărene a fost mezinul Darius Bota (7 ani), care, la clasa Kid Honda, s-a clasat pe doi şi astfel a urcat pe poziţia secundă în clasamentul general al piloţilor pe categoria sa de vârstă.
    La clasa Mini, Marco Bota (12 ani) a terminat al patrulea şi se menţine pe trei în clasamentul piloţilor.
    După cele 23 de depăşiri între Marco Bota şi Răzvan Onoaie, în lupta pentru poziţiile 3-4, preşedintele Federaţiei Noris Măngean l-a premiat pentru lupta şi fair-play-ul de care a dat dovada.
    Următoarea etapă, a cincea, se va desfăşura la Buftea, pe circuitul Titi Aur, în perioada 17-18 septembrie.