Rio 2016 / Programul de duminică al românilor



Tenis de masă
Feminin, simplu, turul 2 (dacă se califică) – ora locală 9.00
Turul 3 (dacă se califică) – ora locală 18.00
Participă: Elizabeta Samara și Daniela Dodean-Monteiro
Masculin, simplu, turul 2 (dacă se califică) – ora locală 10.00
Turul 3 (dacă se califică) – ora locală 20.00
Participă: Adrian Crișan și Ovidiu Ionescu
Loc de desfășurare: Rio Centro, Pavilion 3
Canotaj
Masculin, Doi rame fără cârmaci, recalificări (dacă e cazul) – ora locală 9.30
Participă: Cristi Pîrghie și George Palamariu
Feminin, Doi rame fără cârmaci, calificări – ora locală 10.00
Participă: Laura Oprea și Lavinia Târlea
Feminin, Dublu vâsle, categoria ușoară, calificări – ora locală 10.40
Participă: Ionela Livia Lehaci, Gianina Beleagă
Masculin, Patru rame fără cârmaci, calificări – ora locală 12.00
Participă: Constantin Adam, Vlad Dragoș Aicoboae, Marius Vasile Cozmiuc, Toader Gontaru
Loc de desfășurare: Lagoa Stadium, Copacabana
Gimnastică artistică
Feminin, individual compus, calificări – ora locală 9.45
Participă: Cătălina Ponor (rezervă: Larisa Iordache)
Loc de desfășurare: Rio Olympic Arena, Barra
Judo
Feminin, cat. 52 kg
Calificări – ora locală 10.00
Recalificări și finale – ora locală 15.30
Participă: Andreea Chițu
Loc de desfășurare: Carioca Arena 2, Barra
Tenis (în funcție de tragerea la sorți)
Feminin, individual, turul 1
Participă: Irina Begu, Monica Niculescu
Masculin, dublu, turul 1
Participă: Horia Tecău și Florin Mergea
Feminin, dublu, turul 1
Participă: Irina Begu și Monica Niculescu, Raluca Olaru și Andreea Mitu
Loc de desfășurare: Olympic Tennis Center, Barra
Nataţie
Masculin, 100 m spate
Serii – ora locală 14.14
Semifinală (dacă se califică) – ora locală 23.06
Participă: Robert Glință
Masculin, 4×100 m liber, serii – ora locală 15.06
Finală (dacă se califică) – ora locală 23.42
Participă: Alin Coste, Daniel Macovei, Marius Radu, Norbert Trandafir
Loc de desfășurare: Olympic Aquatics Stadium, Barra.





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts