More


    Olimpia a ajuns pe opt după runda a opta

    - Advertisement -

    oli1

    Chindia Târgoviște s-a chinuit la Reșița, dar a obținut pe final toate punctele și rămâne lider în eșalonul doi. După opt etape, Olimpia e pe opt cu 13 puncte și așteaptă acum duelul cu Academica Clinceni de sâmbătă.

    Foresta Suceava a trăit periculos la Clinceni. Moldovenii au condus cu 3-1 dar viitoarea adversară a Olimpiei a egalat în minutele 89 și 90+2.

    Juventus București și FC Brașov completează podiumul , cu mențiunea că brașovenii au încă emoții cu falimentul de la…tribunal.

    Iată rezultatele etapei a 8-a:
    Luceafărul Oradea – UTA Bătrâna Doamnă 0-1
    Juventus Bucureşti – Olimpia Satu Mare 1-0
    FC Academica Clinceni – Foresta Suceava 3-3
    Dacia Unirea Brăila – CSM Râmnicu Vâlcea 0-1
    Metalul Reşiţa – Chindia Târgovişte 0-2
    FC Braşov – CS Baloteşti 4-2
    Şoimii Pâncota – ASU Politehnica Timişoara 0-3
    CS Afumaţi – Unirea Tărlungeni 2-2
    Sepsi Sfântu Gheorghe – Dunărea Călăraşi 3-0
    CS Mioveni – ACS Berceni 4-1

    Etapa 9
    24 septembrie, ora 11:00
    Olimpia Satu Mare – FC Academica Clinceni
    Unirea Tărlungeni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
    UTA Bătrâna Doamnă – CS Afumaţi
    CS Baloteşti – Şoimii Pâncota
    CSM Râmnicu Vâlcea – Metalul Reşiţa
    Foresta Suceava – Dacia Unirea Brăila

    24 septembrie, ora 12:00
    ASU Poli Timişoara – Luceafărul Oradea – tv

    25 septembrie, ora 11:00
    ACS Berceni – FC Braşov

    25 septembrie, ora 13:00
    Dunărea Călăraşi – Juventus Bucureşti – tv

    25 septembrie, ora 15:00
    Chindia Târgovişte – CS Mioveni

    Clasament Liga 2
    1. Chindia Târgovişte 21
    2. Juventus Bucureşti 19
    3. FC Braşov 18
    4. UTA Bătrâna Doamnă 17
    5. Foresta Suceava 16
    6. CS Mioveni 15
    7. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 14
    8. Olimpia Satu Mare 13
    9. Dacia Unirea Brăila 13
    10. CS Afumaţi 11
    11. Unirea Tărlungeni 11
    12. Dunărea Călăraşi 11
    13. FC Academica Clinceni 10
    14. CSM Râmnicu Vâlcea 9
    15. ASU Politehnica Timişoara 8
    16. Luceafărul Oradea 7
    17. CS Baloteşti 6
    18. Metalul Reşiţa 6
    19. ACS Berceni 0
    20. Şoimii Pâncota 0



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img