Olimpia-Călărași și Recolta- Gaz metan II Mediaș



14536964_1194129257325387_1804755430_o

Ambele echipe divizionare din udeț jacă azi pe teren propriu.

De la ora 11, Olimpia va întâlni în premieră la nivel de liga a 2-a pe Dunărea Călărași într-un meci ce se anunță interesant. Elevii lui Bogdan Andone au demonstrat că sunt greu de învins acasă în fața propriilor suporteri în vreme ce Dunărea vine din postura de candidată la promovare… Sau cel puțin acesta era statutul echipei antrenate de Adrian Mihalcea la începutul sezonului.

În scurta conferinâă de presă de ieri de la stadion ( a durat puțin peste 2 minute) antrenorul Bogdan Andone și jucătorii Raul Krausz și Robi Villand s-au declarat bine pregătiți și optimiști că vor obține o nouă victorie.

Krausz și pană au ceva probleme medicale și nu e sigur că vor intra în formula de start.

Partida Olimpia – Dunărea Călărași va începe la ora 11 și va fi arbitrată de Paul Unimătan (Zalău) la centru, ajutat la cele două margini de Marius Bălan (Dej) şi Răzvan Nistoran (Reşiţa). Rezevă va fi Alexandu Gornic (Arad), iar observatori Contanstin Gheorghe (Suceava) şi Teodor Biriş (Hunedoara).

Interesant e că de la acest meci, Unimătan va fugi direct la Carei pentru jocul din elite, Victoria- Beltiug!!!

La Dorolț, Recolta va încerca să obțină primul succes din acest sezon în liga a 3-a în fața celor de la Gaz metan II Mediaș. La Recolta nu va putea evolua Levente Vincze, suspendat o etapă după cartonaşul roşu primit la meciul de la Sibiu.

Liga a 2-a: Programul etapei a 10-a:

Juventus – Tărlungeni 6-0
Sâmbătă, 1 octombrie
• Reşiţa – Suceava (11.00)
• Pâncota – Berceni (11.00)
• Oradea – Baloteşti (11.00)
• Afumaţi – ASU Timişoara (11.00)
• Sepsi – UTA (11.00)
• Olimpia – Călăraşi (11.00)
• Clinceni – Brăila (15.00)
Duminică, 2 octombrie
• Braşov – Târgovişte (15.00)
Luni, 3 octombrie
• Mioveni – Vâlcea

Liga a 3-a seria a 5-a
CS Oşorhei – ASA Târgu Mureş II
FC Bistriţa – AFC Hermannstadt 0-2
Viitorul Ulmeni – Sănătatea Cluj 0-2
1 octombrie, ora 15:00
CS Iernut – Unirea Jucu
Avântul Reghin – ACS Comuna Recea
Unirea Dej – FC Zalău
Recolta Dorolţ – Gaz Metan Mediaş II
Metalurgistul Cugir stă.





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts