More


    17 perechi finaliste la Cupa Castanelor pentru Loga Dance

    =

    loga-dance

    Loga Dance School a participat la finalul săptămânii trecute la Cupa Castanelor în Baia Mare. Iar dansatorii sătmăreni au avut o evoluţie deosebită, 17 perechi reuşind să ajungă în diferite finale, nouă dintre acestea urcând chiar pe podium.

    Iată rezultatele:
    Diousi Rafael & Tala Alexia – Clasa E (12-15 ani) Locul 1
    Renn David & Heim Biborka – Debutanti 2 dansuri (12-15 ani) Locul 1
    Simon Luca & Simion Amalia – Clasa D (14-15 ani)
    Locul 2
    Kengye Adam & Illes Tamara – Clasa E (12-15 ani)
    Locul 2
    Renn David & Heim Biborka – Debutanti 1 dans (12-15 ani) Locul 2
    Silaghi Fartan Luca & Mihai Lara – Debutanti 1 dans (4-7 ani) Locul 2
    Mihai Lara – Solo Fete (4-7 ani) – Locul 2
    Santa Mik Viktoria – Solo Fete (10-11 ani) Locul 2
    Varga Andrei & Pauliuc Rita – Clasa Hobby (10-11 ani) Locul 3
    Rus Daniel & Medgyesi Hanna – Debutanti 2 dansuri (8-9 ani) Locul 4
    Pop Daniel & Mihali Alexandra – Clasa E (12-15 ani) Locul 5
    Puscas Eduard & Pap Ariana – Clasa Hobby (6-9 ani) Locul 5
    Candra Felix & Bocian Maria – Debutanti 1 dans (12-15 ani) Locul 5
    Bacutiu Mak Regina – Solo Fete (4-7 ani) Locul 5
    Fanatan Adrian & Petrenciu Ariana – Debutanti 1 dans (10-11 ani) Locul 6
    Petrenciu Ariana – Solo Fete (10-11 ani) Locul 6
    Rus Daniel & Medgyesi Hanna – Debutanti 1 dans (8-9 ani) Locul 7
    Dans Club 92 de asemenea în top la Baia Mare
    Organizat de Galacti Dance, concursul s-a bucurat de prezenţa a peste 150 de perechi de sportivi din întreaga ţară.
    Printre oficialii din ţară invitaţi la competiţie s-a aflat şi Ioan Mergheş de la Dans Club ’92 Satu Mare, în calitate de arbitru.
    Iar sportivii de la clubul Dans Club ’92 au urcat şi ei pe ring şi au avut evoluţii foarte bune , reuşind să obţină următoarele rezultate:
    • Luca Rusu – Oana Popescu (8-9 ani debutanţi) – locul 1 (două dansuri) şi locul 3 (un dans);
    • Tudor Pop – Ana Maria Crişan (4-7 ani) – locul 3 (două dansuri), locul 5 (un dans);
    • Andrei Andreica – Karina Rusu (Open basic latino 6-11 ani) – locul 2, iar la Open Basic standard – locul 3;
    • Ernest Czumbil – Sonia Czumbil (precompetiţional trei dansuri) – locul 4.
    Sportivii sunt pregătiţi de Ioan şi Gabriela Mergheş, şi de fiica acestora, instructor Gabriela Georgeta Mergheş.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img