Liga a 4-a elite / Unirea salvată de Gabi Cadar

=

tasnad

Unirea Tășnad s-a impus greu duminică la Moftin. Crasna antrenată de Lulu Dragomir a dat o replică bună favoritei la titlu iar fostul mijlcaș al Olimpiei, Gabi Cadar a fost din nou decisiv la tășnădeni.

Cadar a marcat în minutul 82 golul victoriei care urcă Unirea pe poziția a 3-a a clasamentului.

Luceafărul Decebal a condus cu 1-0 la pauză la Orașu Nou dar a cedat pe final, iar Talna a câștigat cu 3-2.

Apa a obținut primele puncte de la promovare după succesul 2-1 din duelul codașelor, de la Vetiș.

Victoria Carei s-a impus sâmbătă în derby-ul etapei a 4-a din elite. Careienii au câștigat cu 2-1 duelul cu Știința Beltiug și au rămas singurii neînvinși în acest sezon.

Partida a fost una echilibrată cu un fotbal agreabil pentru acest nivel. După 0-0 la pauză în partea a doua au apărut şi golurile… Imi Nagy a deschis scorul pentru Victoria în minutul 50, portarul Gorbe a egalat din penalty pentru trupa din Beltiug în minutul 55. Iar apoi, pe final același Imi Nagy a făcut diferența cu reușita de 2-1 din minutul 76.

Etapa viitoare:

Talna Oraşu Nou – Crasna Moftinu Mic, Unirea 08 Tăşnad -Viitorul Vetiş, Recolta Dorolț II-CSM Victoria Carei, Victoria Apa -Energia Negreşti, Ştiinţa Beltiug- Voinţa Doba, Luceafărul Decebal- Turul Micula..