Poate acum!

lazic

Fără punct luat după primele șase etape din Liga Zimbrilor, handbaliștii de la CSM Satu Mare speră să spargă gheața ,azi când de la ora 17, vor întâlni în sala LPS pe Politehnica Timișoara.

E un adversar dificil, bănățenii evoluează în cupele europene, dar chiar și așa elevii lui Varady par hotărâți să demonstreze că pot juca la capacitate maximă nu doar 30 sau 45 de minute ci un meci întreg… Nu sunt probleme în lot iar Olah & co speră ca suporterii să umple din nou sala și să-i ajute să obțină primele puncte de la revenirea în Liga Națională.

Partida va fi arbitrată de cuplul Sas-Pintea. Observator: Ioan Chira-Baia Mare.

Steaua- CSM Făgăraș- joi ora 16-TVR2
Partida Potaissa Turda-CSM București s-a jucat aseară.

14.CSM Făgăraş 6 0 0 6 133-178 0

Echipele clasate pe locurile 1-8 la sfârşitul sezonului regular vor juca în play-off (sferturi, semifinale, finale, jocuri după sistemul cel mai bun din trei partide)
Echipele clasate pe locurile 9-14 la sfârşitul sezonului regular vor juca în play-out