Prima victorie!

dorolt

Recolta a obținut în sfârșit prima victorie în Liga a 3-a. Echipa din Dorolț a câștigat cu 1-0 în fața unei echipe incomode , o veterană a eșalonului trei, Avântul Reghin.

Unicul gol a fost marcat de Ștef în minutul 26 după o centrare a lui Ionescu. Oaspeții au încercat egalarea dar nu au reușit să-și creeze ocazii mari la poarta gazdelor…Mai mult, în ultimele minute elevii cuplului Estinca-Csik puteau marca golul doi după o fază creată de Gulya și Pop.

Recolta scapă de ultimul loc și va juca pe terenul codașei CS Iernut runda viitoare!

Recolta: Oşan – Mandi, M. Csik, L. Vincze (Nemeş, min. 90+4), Ionescu, Şimon, Mureşan (Gulya, min. 90.), Rebegea, Ştef, Meşter, Bîgiu (D. Pop, 86.).