More



    AJF Satu Mare / Week-end plin în fotbalul judeţean

    La acest final de săptămână  avem parte de meciuri interesante în  campionatele organizate de AJF Satu Mare. Sunt meciuri în Elite, Liga a IV-a şi în Liga a V-a. Juniorii încep de la ora 15:00, iar seniorii de la ora 17:00. Programul şi oficialii delegaţi de AJF Satu Mare:

    Liga a IV-a Elite
    (etapa 13)
    Sâmbătă, 1 aprilie
    Tăşnad – Doba (Arbitri: S. Neichi, S. Nagy, R. Pop. Observator: I. Petz)
    Carei – Vetiş (R. Robaş, C. Giraţi, E. Pop, A. Maier)
    Negreşti – Oraşu Nou (brigadă din alt judeţ, C. Por)
    Duminică, 2 aprilie
    Moftinu Mic – Beltiug (S. Kovacs, T. Kopriva, Z. Kopriva, Ghe. Niţă)
    Apa – Micula (16:00, S. Peneghi, F. Moisa, C. Miron, B. Brudaşca)
    Dorolţ II – Decebal (S. Raţ, V. Deac, L. Lukacs, I. Bujor)

    Liga a IV-a
    (etapa 11)
    Seria A
    Duminică, 2 aprilie
    Dumbrava – Certeze (R. Bogdan, C. Zigrai, D. Orha, L. Năstruţ)
    Lazuri – Oar (A. Hariş, A. Boroş, R. Miclăuş, R. Chioreanu)
    Lipău – Viile SM (F. Chiş, T. Iuhasz, V. Borza, C. Por)
    Medieşu Aurit – Păuleşti (A. Moldovan, G. Costea, A. Sabo, E. Halici)
    Halmeu – Livada (14:00, A. Kovacs, N. Szucs, T. Popescu, Ghe. Dumitraş)
    Odoreu – Cărăşeu (amânat)
    Seria B
    Duminică, 2 aprilie
    Domăneşti – Berveni (L. Pop, R. Botoş, N. Sălăgean, T. Kegyeş)
    Babţa – Ciumeşti (Ş. Bathory, M. Cîmpan, B. Tincu, I. Borz)
    F. Căpleni – Foieni (G. Chiorean, C. Toth, F. Roşu, I. Vigu)
    Cămin – Santău (C. Merkly, A. Sulyok, D. Costean, A. Kegyeş)
    Pişcolt – Sanislău (C. Chiorean, A. Bauer, I. Bauer, V. Racolţa)
    Andrid – AS Căpleni (14:00, A. Peter, P. Maşlinca, A. Ilieş, S. Cseh)

    Liga a V-a
    (etapa 13)
    Seria A
    Duminică, 2 aprilie
    C. Craidorolţ – Căuaş (M. Ciceu, V. Ardelean, V. Ostate, N. Morar)
    Lucăceni – Hodod (C. Chiriloaia, V. Kerekes, D. Anton, I. Neichi)
    Supur – Marna (Z. Schwartzkopf, M. Vass, Z. Szakacs, I. Iuhas)
    Tiream – Ghenci (S. Neichi, R. Ursa, Cr. Pop, Z. Rozs)
    Seria B
    Sâmbătă, 1 aprilie
    A. Craidorolţ – Dorolţ III (M. Mihai, A. Redai, C. Rebegea, Z. Torok)
    Duminică, 2 aprilie
    Agriş – Bercu (E. Pop, S. Petruţ, R. Pop, R. Altfatter)
    Porumbeşti – Crucişor (C. Giraţi, M. Micloş, A. Estan, A. Gherasim)
    Homoroade – Ardud (amânat)

    ȘTIRI RECENT ADĂUGATE