More


    Bogdan Andone a plecat de la Olimpia!

    =

    andone

    Am fi crezut că minivacanţa de Paşte şi mai ales zilele libere cauzate de meciul nedisputat cu Unirea Tărlungeni vor mai linişti atmosfera la Olimpia Satu Mare.

    Din păcate însă după despărţirile de unii jucători ( Daminuţa, Tudoran şi mai nou Anca Trip şi Onicaş) iată că şi antrenorul Bogdan Andone pare se fi săturat de atmosfera tensionată de la club şi a decis să plece şi el.

    Supărat probabil că trebuie să gestioneze o situaţie grea în vestiar , cu jucători neplătiţi şi cu condiţii precare de pregătire la Satu Mare, Andone şi a luat rămas bun de la jucători şi nu a mai urcat în autocarul cu care echipa a făcut ieri deplasarea la Şiria . Iar pe bancă, la meciul cu UTA va sta secundul Gabriel Vochin.

    Se pare că oficialii Olimpiei încearcă să-l convingă pe Bogdan Andone să rămână cel puţin până la finalul campionatului la echipă. Rămâne de văzut dacă vor şi reuşi…

    Altfel, din lotul Olimpiei nu fac parte excluşii Anca Trip şi Onicaş dar a revenit Raul Krausz după accidentare.


    Programul etapei 31:
    marţi, 25 aprilie, ora 17:00
    UTA Bătrâna Doamnă – Olimpia Satu Mare – DigiSport 1, DolceSport
    miercuri, 26 aprilie, ora 15:00
    ASU Politehnica Timişoara – Juventus Bucureşti – DigiSport 1, DolceSport
    miercuri, 26 aprilie, ora 17:00
    Metalul Reşiţa – FC Academica Clinceni
    Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni
    Foresta Suceava – FC Braşov
    Chindia Târgovişte – Luceafărul Oradea
    joi, 27 aprilie, ora 17:30
    CS Baloteşti – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – DigiSport 1, DolceSport
    Unirea Tărlungeni – Dunărea Călăraşi 0-3. Nu se dispută.
    CS Afumaţi stă, deoarece ACS Berceni s-a retras în tur.

    CSM Râmnicu Vâlcea – Şoimii Pâncota nu se dispută, deoarece ambele echipe au părăsit competiţia.


    Clasament

    1.Juventus Bucureşti 66
    2.Sepsi Sf. Gheorghe 54
    3.UTA Bătrâna Doamnă 53
    4.FC Braşov 52
    5.CS Mioveni 51
    6.Chindia Târgovişte 47
    7.Olimpia Satu Mare 44
    8.Dacia Unirea Brăila 40
    9.Dunărea Călăraşi 38
    10.Foresta Suceava 37
    11.CS Afumaţi 35
    12.Luceafărul Oradea 34
    13.Academica Clinceni 30
    14.CS Baloteşti 27
    15.ASU Poli Timişoara 27
    16.Metalul Reşiţa 19
    17.CSM Râmnicu Vâlcea 18
    18.Unirea Tărlungeni 3



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img