Fetele lui Araujo vor o victorie și calificarea!

=

baschet-u-csm

CSM Satu Mare şi BC UVVG ICIM Arad se întâlnesc din nou în grupa valorică 5-8 a Ligii Naţionale de baschet feminin. Partida a doua se va juca în această seară la Arad de la ora 18:30.

Elevele lui Araujo au 1-0 și vin după victoria obţinută vineri pe teren propriu, scor 77-75. Iar Olah & co vor să termine azi duelul cu ICIM pentru a evita un joc trei, decisiv, ce ar urma să se joace în Vinerea Mare la Satu Mare.

“Fetele trebuie să rămână concentrate 40 de minute şi să câştige. Cred că suntem îndreptăţiţi să terminăm campionatul pe locul 5, am arătat că am fost singura echipă din sferturi capabilă să pună probleme unei echipe din top 4” spun oficialii de la CSM. Din lotul care face deplasarea lipsesc jucătoarele Batey şi Whittington.

Meciul începe de la ora 18:30 şi va fi arbitrat de Amalia Marchiş (Cluj-Napoca), Cosmin Prişcă (Mediaş), Cristian Trofim (Timişoara). Comisar: Marius Hurgoi (Cluj-Napoca).