Final de sezon regulat

=

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au pierdut ultimul meci al sezonului regulat, 23-26 la Vaslui. Și acum așteaptă meciurile din play out, unde cu o concentrare maximă ar putea aduna punctele necesare menținerii în liga națională.

Meciul de la Vaslui a stat sub semnul echilibrului în primele 15 minute . Am condus până în minutul 14 iar în minutul 22 tabela arăta egalitate perfectă..Din păcate moldovenii s-au desprins la cinci goluri până la pauză și părea că au rezolvat ecuația unui meci, e drept fără o miză prea mare.

În partea secundă cu Lazic din nou în prim plan, CSM a revenit în joc și a fost la un pas de un rezultat pozitiv.

CSM: Pogyină 11 intervenții, Cioroiu 3 – Mateș, Rogoz 1 gol, Morar 1, Bejinariu, Mureșan 5, Crăciun 2, Suciu, Avramescu, Oláh 4, Trifunovic 1, Lazic 8, Stan, Ungar 1.