Se leagă victoriile

=

17776618_1435202406551403_2047158375_o

Recolta Dorolț a obținut al doilea succes consecutiv în seria a 5-a a ligii a 3-a și începe să spere la o salvare miraculoasă de la retrogradare.

După victoria de vineri, 3-2 la Gaz Metan II Mediaș, ieri trupa lui Ritli a învins un alt satelit al unei echipe de liga 1, pe ASA II Târgu Mureș.

După un meci bun , Recolta s-a impus doar cu 1-0, golul victoriei fiind marcat de Mureșan în minutul 53. Gazdele au controlat jocul și au ratat ocazii bune la poarta mureșenilor prin Ștef, Vincze, Reszler ( bară), M.Pop.

Din păcate, însă, unul dintre cei mai buni oameni de la Dorolț, Marius Macho Pop, a luat în ultimul minut al doilea galben și a fost eliminat și acum va sta etapa următoare.

Recolta speră la o a treia victorie în meciul de sâmbătă, cu ultima clasată, FC Bistrița. Partida se va juca sâmbătă la Dorolț de la ora 17.

Recolta- Dobrai-Vincze L, Ritli R.,Micaș Ștef- Reszler, Ionescu, Mureșan, Vincze D.-Șimon, Pop M. Rezerve- Sztankovics, Got, Pop D, Toma, Egri, Mester, Drumar. Antrenor- Ritli Zoltan.