Amical: Tiszafured FK (Ungaria) – FC Unirea Tăşnad 0-3 (0-1)

Unirea Tășnad a disputat vineri o partidă de verificare în Ungaria la Tiszafured. Tășnădenii s-au impus cu 3-0 în fața formației locale de liga a 3-a prin golurile marcate de Faur, Szekely, Vereş. Fostul atacant al Olimpiei, Bogdan Faur, a mai ratat și o lovitură de la 11m. Antrenorul Botan nu a putut conta pe serviciile jucătorilor Vadan, Nagy, Băican , Bălău, Bolba M. Unirea: Prima repriză: Cherecheş Raul, Silaghi Mario, Moţ Flaviu, Bercean Sergiu, Ciul Adrian, Hossu Marius, Stanciu Raul, Bakai Balazs, Faur Bogdan, Cădar Gabriel, Creţ Ovidiu. Repriza a doua: Cherecheş Raul, Mario Silaghi, Moş Flaviu, Ciul (Faur), Mureşan Andrei, Silaghi Raul, Babiciu Alexandru, Dascăl Lucian, Vereş Alex, Szekely Cristian, Holtzberger Cristian. Unirea încearcă să-l transfere și pe fostul fundaș dreapta de la Olimpia, Adrian Ciul. Doar că problema principală o reprezintă obținerea până pe 4 august a Certificatului de Identitate Sportivă de la Ministerul Tineretului și Sportului…Căci fără acea bucată de hârtie echipa nu va putea juca în liga 3.