O victorie și o remiză în Maramureș

tasnad

Nou-promovata în Liga a 3-a, Unirea Tășnad a avut parte de o perioadă încărcată. Elevii lui Marius Botan au încheiat sâmbătă cantonamentul cu un joc amical la Săsar cu ACS Recea, iar apoi luni au disputat tot în Maramureș un meci de verificare cu Minerul Baia Mare.

tasnad1

În meciul de sâmbătă, Unirea s-a impus în fața echipei de liga a 3-a din Recea cu 2-1, goluri Cadar și Vădan, iar luni, tășnădenii au remizat, 0-0, cu noua echipă a celor din Baia Mare.

A fost un joc bun, cu ocazii de ambele părți, cu un penalty apărat de Cherecheș în minutul 87. Din păcate, juniorul Vereș a ieșit accidentat în minutul 60.

Azi, Unirea Tășnad va afla componența seriei și programul campionatului în Liga a 3-a.
Minerul Baia Mare – FC Unirea Tășnad 0-0

Tășnad : Băican (Cherecheș) , Turda, Bălău ( Silaghi Mario), Bercean, Moș ( Ciul ), Babiciu ( Bolba), Silaghi Raul ( Dascăl) , Stanciu (Creț), Szekely ( Mașlinca Paul ), Faur, Cadar (Vereș).