More


    Festivalul Castanelor: PROGRAM PE ORE. Două week-end-uri la rând

    - Advertisement -

    castane1

    Ediția din acest a Festivalului Castanelor Baia Mare este una mai deosebită. Se va desfășura pe durata a două week-end-uri: 6-8 octombrie, respectiv 13-15 octombrie. 

    Alina Eremia, Voltaj, DJ Moshu, Delia, What`s Up, Cargo, DJ Mike, Andra, Ruby, Carlas Dreams și DJ Ray vor evolua pe scenele festivalului în primul week-end, alături de Gașca Zurli și mulți interpreți de muzică populară și de operă.

    CASTANE

    BUG Mafia, Holograf, Lidia Buble, Zdob și Zdub,  Nicoleta Nucă, Direcția 5 și Thomas Andres vor evolua week-end-ul viitor (13-15 octombrie).

    Primarul municipiului Baia Mare, Cătălin Cherecheș a făcut astăzi public programul pe ore din cele două week-end-uri ale Festivalului castanelor, iar GNV îl prezintă INTEGRAL.

    VINERI, 6 octombrie 2017

    Scena Centrul Vechi – Piața Libertății
    16.00 – Concert de muzică pentru copii – Gașca Zurli
    18.00 – Festivalul minorităților „Diversitate și Unitate prin Tradiții”: Damian Drăghici&Brothers

    zurli

    Scena Bulevardul Unirii
    19.00 – Trupe locale, Alina Eremia, Dorian Popa, DJ Moshu

     

    SÂMBĂTĂ, 7 Octombrie 2017

    Scena Centrul Vechi – Piața Libertății

    18.00 – Concert de muzică clasică – Opera Națională Cluj Napoca

    Scena Bulevardul Unirii
    19.00 – Trupe locale, Delia, What`s Up, Cargo, DJ Mike

    delia

    poza afis CARGO

    DUMINICĂ, 8 Octombrie 2017

    Scena Centrul Vechi – Piața Libertății

    14.00 – Regal Folcloric – spectacol de excepție cu artiști de renume național ai folclorului muzical românesc susținut de Ansamblul Folcloric Naţional Transilvania.

    Grupul traditional maramureșan „Iza”, Marius Ciprian Pop, Aurel Tămaș și Taraful „Băndașii de la Cluj”, Călin Brăteanu și Ansamblul „Arcanul” , Ioan Sas, Angela Buciu, Vlăduța Lupău, Diana Cârlig și Ionuț Bledea, Florentina și Petre Giurgi și Dumitru Dobrican, Tudor Furdui Iancu, Oana Tomoioagă.

    Orchestra și corpul de balet, alaturi de tinerii soliști : Andreea Ghițiu, Ana Maria Gherghel, Ionuț Sima, Ioana Pricop, Gabiela Ardusătan, Florin Gherman, Maria Mihali, Cecilia Bozga, Sonia Rațiu, Antoanela Șofineț, Bianca Botișan, Alexandru Pop, Marian Raț, Daniel Breban, Lorena Șut, Silvia Timiș, Aida Lihet și Florentina Vlad.

    Scena Bulevardul Unirii
    19.00 – Trupe locale, Andra, Ruby, Carla`s Dreams, DJ Ray

    carlas

    andra

    VINERI, 13 Octombrie 2017

    Scena Centrul Vechi – Piața Libertății
    18.00 – Trupe locale, „Folkcore- de-Tour” – Dirty Shirt și Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, BUG Mafia, Holograf, Elena Gheorghe

    mafia

    SÂMBĂTĂ, 14 Octombrie 2017

    Scena Centrul Vechi – Piața Libertății
    18.00 – Trupe locale, Lidia Buble, Zdob și Zdub, Vescan

    vescan

     

    DUMINICĂ, 15 Octombrie 2017

    Scena Centrul Vechi – Piața Libertății
    18.00 – Nicoleta Nucă, Direcția 5, Thomas Andres

    Thomas Anders

     



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img