Tricolorii U16 au învins Italia U15

=

Reprezentativa U16 a României, formată din jucători născuți începând cu 1 ianuarie 2002, a învins cu 1-0 selecționata U15 a Italiei în prima partidă amicală, disputată marți, 13 martie, la Centrul Național de Fotbal Buftea.După o primă repriză în care atacantul naționalei Louis Munteanu a ratat câteva ocazii mari, în cea de-a doua parte a meciului Ianis Stoica a înscris golul victoriei din lovitură liberă, în minutul 57 al  partidei. De remarcat că sătmăreanul Raul Ziman de la LPS Satu Mare a fost în lot pentru acest meci dar nu a mai fost introdus în teren de antrenorul Daniel Mogoșanu. Cea de-a doua partidă dintre cele două selecționate este programată joi, 15 martie, începând cu ora 11:00, la Centrul Național de Fotbal de la Buftea.

Echipa României: 1. Popa – 2. Grosu, 3. Drăgușin, 6. Chilili, 4. Florica – 5. Crivac, 8. Grameni – 7. Stoica (15. Butoiu), 20. Peto, 10. Bani (Corbeanu) – 9. Munteanu (24.Suciu)Rezerve neutilizate: 12. Alexandru Tataru (GK), 14. Dumitru David, 16. Ionuț Badea, 17. Raul Ziman, 18. Cătălin Cârjan, 19. Andrei Vraciu, 21. Rareș Urcan, 22. Denis Boleny,  25. Denis Tarta