Beltiug și Orașu Nou merg în semifinale

Primele două sferturi de finală din cadrul fazei județene a Cupei României s-au disputat ieri după amiază.

Pe stadionul Olimpia am avut parte de un duel interesant, între deținătoarea trofeului, Luceafărul Decebal, echipă ajunsă în liga 5-a, și Știința Beltiug din Elite.

Pe un gazon perfect, cele două echipe s-au străduit, în ciuda căldurii, să ofere un spectacol agreabil celor aproximativ 100 de privitori.

Știința s-a impus cu 6-0. La pauză a fost 2-0, Gulya min. 6 și Schepler min. 30 marcatori. Și după pauză tot actualii elevi ai lui Cosmin Iuhas au punctat… Baciu și Pintye au mărit diferența la 4-0, iar dubla lui Feier ne dă scorul final: 6-0.

În celălalt joc al zilei, la Negrești, Energia a condus cu 2-0, dar s-a văzut egalată până la pauză. Iar apoi la reluare Talna Orașu Nou a făcut legea și s-a impus cu 5-2.

Azi, 31 mai
    Victoria Carei – Codreana Homoroade (stadion Olimpia „Daniel Prodan”, ora 18:00)
    Miercuri, 6 iunie
    Recolta Dorolț – Crasna Moftinu Mic (stadion Olimpia „Daniel Prodan”, ora 18:00)