Cu gândul la vacanță

=

Fără presiunea vreunui obiectiv, Unirea Tășnad și Avântul Reghin au oferit sâmbătă un joc agreabil în cadrul etapei a 28-a a ligii a 3-a. Un meci cu multe faze de poartă, cu un ritm bun și cu un rezultat ce i-a mulțumit din plin pe suporterii tășnădeni veniți din nou în număr destul de mare la stadion…

Trupa lui Cristi Popa și Ovidiu Suciu a controlat jocul , şi pe lângă ocaziile irosite a reușit să înscrie de trei ori. Adrian Ciul a deschis scorul în minutul 20. Imediat după pauză Szekely a dublat avantajul în minutul 48. Ştef în minutul 70 a marcat pentru 3-0 ia Stavilă (min. 85) a înscris golul de onoare al oaspeților. Unirea Tăşnad – Avântul Reghin s-a încheiat 3-1 (1-0).
    Unirea mai are de jucat două partide, la Galda și acasă cu CFR II Cluj Napoca…iar tășnădenii se pot gândi deja la vacanță. Una meritată după un sezon reușit în seria a 5-a a Ligii a 3-a.

Unirea Tăşnad: Moroz – Palinceac, Vădan, Bălău (cpt.), Bercean (Nemeş, min. 65), R. Silaghi (M. Popa, min. 75), Ştef, Cădar (Cubaş, min. 70), Stanciu, Ciul (Chifor, min. 80), Szekely. Antrenor: Cristi Popa şi Ovidiu Suciu.

15.Viitorul Ghimbav 26 1 0 25 15-95 3

Etapa 29: Galda – Tăşnad (19 mai, ora 18:00), Reghin – ”U” Cluj, Gaz Metan II – FC Avrig, Alba Iulia – CS Iernut, Dej – Ighiu, Recea – Sănătatea, Cugir – Ghimbag 3-0 (f.j.), CFR Cluj II stă.