Decebal – Beltiug, azi pe Olimpia

Sferturile de finală din Cupa României debutează azi cu două partide ce se anunță extrem de interesante.

La Satu Mare după mai bine de un an de pauză … forțată vom avea pe stadionul Olimpia un nou meci oficial.

Luceafărul Decebal, echipă de liga a 5-a, va încerca să mai producă o surpriză și să elimine Știința Beltiug.

Va fi de altfel o revedere între actualul antrenor de la Beltiug, Cosmin Iuhas, cu fosta lui echipă. Iuhas a antrenat ani buni la Decebal și a plecat de la Luceafărul la Știința anul trecut împreună cu o parte dintre jucători.

Iuhas și-a revenit după accidentarea urâtă suferită pe când evolua la Olimpia Satu Mare și se pare că va și juca în partida de azi.

La Negrești vom avea parte de derby-ul Țării Oașului, Energia-Talna Orașu Nou. Cu trupa din Orașu Nou pe post de… gazdă.
Ambele partide vor începe la ora 18.
Programul și oficialii primelor două meciuri:
Miercuri, 30 mai
• Talna Orașu Nou – Energia Negrești (teren Negrești, ora 18.00, brigadă din Bihor)
• Luceafărul Decebal – Știința Beltiug (stadion Olimpia „Daniel Prodan”, ora 18.00, O. Mazilu, S. Neichi, E. Pop, Z. Pataki)
Joi, 31 mai
• Victoria Carei – Codreana Homoroade (stadion Olimpia „Daniel Prodan”, ora 18:00)
Miercuri, 6 iunie
• Recolta Dorolț – Crasna Moftinu Mic (stadion Olimpia „Daniel Prodan”, ora 18:00)