Royal Dance Club se întoarce cu 10 medalii de la ”Baia Mare Dance Festival”

Royal Dance Club Satu Mare a participat sâmbătă , 6 mai, la concursul naţional de dans sportiv ”Baia Mare Dance Festival ”

A fost prima ediție a concursului de la Baia Mare iar dansatorii de la Royal Dance au obtinut trei medalii de aur, patru de argint, trei de bronz si două perechi s-au calificat în finalele concursului.

La concursul national de dans sportiv au participat 170 de perechi din tara iar Ignat Ovidiu a fost invitat ca arbitru la aceasta competitie. A fost un ultim test pentru dansatorii de la Royal înaintea concursului pe care îl vor avea acasă , în fața suporterilor.

În weekend urmează Cupa Sătmarului, competiție organizată de Royal Dance ce a ajuns la ediția a 8-a.

Iată rezultatele de la Baia Mare:
Ignat Eduard – Jurguț Luiza locul 2 la Open Latino 16-35 ani
Decsei David- Chereji Iulia locul 3 Open Standard si Latino 16-35 ani
Farkas Robert – Cociota Carina locul 1 Open Basic Latino si locul 2 la Open Latino 12-15 ani pereche mixta Stephany Oradea / Royal Dance Satu Mare
Pugner Donca Gerard – Kovacs Sofia locul 1 la Precompetitional 2 dansuri 4-7 ani
Bocrici Alessio – Dragos Daria locul 1 la Debutanti Cha Cha si locul 2 la Debutanti Vals Lent 4-7 ani
Mureșan Mario – Borhidan Alesia locul 3 la Debutanti Cha Cha 10-11 ani
Râpan George – Torja Cerasela locul 5 Open Basic Standard 16-35 ani
Crișan Matei – Mesaros Briana locul 6 la Debutanti Vals Lent 4-7 ani
Urmeaza concursul Ranking de dans sportiv de la Satu Mare Cupa Satmarului din 12-13 mai ajuns la cea de a VIII-a editie care va avea loc la Sala de sport Ecaterina Both de pe strada Ady Endre nr.13
Meritul le apartine atat sportivilor cat si antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto si Marius Iepure.