More


    Yakuza și Samuraiul au dominat concursul de la Mateszalka

    - Advertisement -

    Sambata s-a desfasurat Cupa Internationala “Szatmar Kupa” in Ungaria -Mateszalka . Competitia de karate a adunat la start 210 sportivi din Ungaria si Romania . O parte din lotul de performanta al Asociatiei Judetene de Karate Satu Mare , membrii Clubului Sportiv Samuraiul Satu Mare ,a fost prezentă cu 10 karateka si a reusit o figura frumoasa aducând 10 medalii la probele de kata si kumite.

    loc1 Pop Laura 14-15 ani kata
    loc1 Vida Ármin 18-19 ani kumite
    loc 1 Mihali Matei 14-15 ani kumite
    loc2 Molnar Dániel 16-17 ani kumite
    loc 2 Bontidean Daniel 18-19 ani kumite
    loc 3 Trif Stelian +20ani kumite
    loc 3 Vida Áron 10-11ani kumite
    loc 1 Echipa de Kumite seniori (Vida Ármin, Trif Stelian, Bontidean Daniel)
    loc 4 Olosuteanu Andrei 8-9 ani kumite
    loc 4 Circiu Patrick 14-15 ani kumite
    loc 5 Konya Arnold 16-17 ani kumite
    Sportivii sunt antrenati de Magos Robert si Filer Ivan.

    Yakuza, cel mai medaliat club
    Sportivii de la CS Yakuza Satu Mare s-au comportat excelent reuşind să urce pe podiumul de premiere de 29 de ori. Din acest punct de vedere, al clasării pe podium, karateka de la Yakuza s-au dovedit a fi cei mai buni la această competiţie.

    Locul 1: Silaghi Rebecca, Micza Melania, Forgaciu Alex, Hotca Ioachim, Csatari Zita, Visky Emilia, Pintea Alexandra, Eles Bence, Hotca Cristian, Bozântan Raul, echipa 12-15 ani, fete (Csatari Zita, Mincza Victoria, Visky Emilia), echipa de 12-15ani băieţi (Bozântan Raul, Kovacs Otto, Erseki Benjamin), echipa de 16-18 ani băieti (Eles Bence, Pintea Darius, Bozântan Raul), echipa 16-18 ani, fete (Pintea Alexandra, Mincza Victoria, Visky Emilia), echipa de 7-11 ani fete (Coman Cristal, Micza Melania, Bletan Mihaela)

    Locul 2: Bletan Mihaela , Coman Cristal, Costan Răzvan, Tripon Diana, echipa de 7-11 ani fete (Micza Melania, Nagy Kimberley, Silaghi Rebecca), echipa de 7-11 ani băieti (Forgaciu Alex, Hotca Ioachim, Kovács Mate), echipa seniori băieţi (Hotea Cristian, Eles Bence, Pintea Darius)

    Locul 3: Nagy Kimberly, Micza Victoria, Erseki Benjamin, Kovacs Otto, Pintea Darius, Bărbulescu Raul, Barbu David.
    Antrenor: Csatari Attila.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img