Se joacă în “Judeţ”! Program & Delegări!



Liga a IV-a, Seria A

(Zona Tur-Talna)

 

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 29 septembrie,  15:00 / 17:00:

Energia Negreşti – Turul Micula

A: MM

A1: MM

A2: MM

Obs. Gherasim Alexandru

 

Duminică, 30 septembrie,  15:00 / 17:00:

Talna Oraşu Nou – Venus Dumbrava

A: Chiorean Cristian

A1: Bauer Iosif

A2: Bauer Adalbert

Obs. Kalmar Iosif

Victoria Apa – Someşul Odoreu, teren Seini

A: Chiriloaia Ciprian

A1: Bonţidean Daniel

A2: Jennifer D. Damian

Obs. Iuhas Ioan

AS Livada – Voinţa Lazuri

A: Pop Lucian

A1: Miron Ciprian

A2: Moisa Florin

Obs. Pintea Mircea

Speranţa Halmeu – Egri Sasok Agriş

A: Kovacs Attila

A1: Szabo Andrei

A2: Batori Patrick

Obs. Vigu Iosif

Sportul Botiz – Dacia Medieşu Aurit, amânat


Liga a IV-a, Seria B

(Zona Someş)

ETAPA a 5-a

Sâmbătă, 29 septembrie,

 

13:00 / 15:00:

Someşul Oar – CSM Satu Mare

A: Ovidiu Mazilu

A1: Neichi Sergiu

A2: Pop Cristian

Obs. Ziman Cornel

 

15:00 / 17:00:

Ştiinţa Beltiug – Voinţa Doba

A: Bathory Ştefan

A1: Tăbăcaru Sergiu

A2: Mihai Marius

Obs. Mandi Attila

 

Duminică, 30 septembrie,  15:00 / 17:00:

Luceafărul Decebal – Cetate Ardud 800

A: Rad Bogdan

A1: Botoş Roland

A2: Vass Mark

Obs. Pataki Zoltan

 Crasna Moftinu Mic – Unirea Păuleşti

A: Peneghi Şerban

A1: Kopriva Zsolt

A2: Sălăgean Norbert

Obs. Torok Zoltan

Voinţa Babţa – Recolta Dorolţ

A: Peter Alin

A1: Ciceu Marian

A2: Ilieş Andrei

Obs. Niţă Gheorghe

Atletic Craidorolţ – Viitorul Vetiş

A: Chiş Florin

A1: Iuhas Tibor

A2: Peter Iulian

Obs. Morar Nicolae

 


Liga a IV-a, Seria C

(Zona Crasna)

ETAPA 5

Duminică, 30 septembrie,  15:00 / 17:00:

Fronlich Foieni – AS Căpleni

A: Neichi Sergiu

A1: Pop Cristi

A2: Nagy Mate

Obs. Por Constantin

AS Ghenci – Recolta Sanislău

A: SJ

A1: SJ

A2: SJ

Obs. Altfater Robert

Stăruinţa Berveni – Real Andrid

A: Simon Elek

A1: Sas Bogdan

A2: Pop Paul Adelin

Obs. Halici Eugen

Viitorul Lucăceni – Schamagosch Ciumeşti

A: BH

A1: BH

A2: BH

Obs. Petz Istvan

Victoria Tiream – Unirea Pişcolt

A: Dragoş Bogdan

A1: Kopriva Tamas

A2: Toth Cristian

Obs. Cseh Sandor

Fortuna Căpleni – Schwaben Kalmandi Cămin

A: Kovacs Szabolcs

A1: Zsigrai Cătălin Marina

A2: Lukacs Levente

Obs. Năstruţ Liviu

CSM Victoria Carei stă

 


Liga a V-a, Seria A

ETAPA 4

Duminică, 30 septembrie,

 

ora 13:00:

Platanul Marna – Kneho Urziceni

A: Bogdan Răzvan

A1: Marian Beniamin

A2: Mihali Darius

Obs. Rus Gavril

 

ora 15:00:

Vulturii Santău – CS SC Olimpia MCMXXI SM

A: Bogdan Răzvan

A1: Marian Beniamin

A2: Mihali Darius

Obs. Dorca Marcel

 

ora 16:00:

AS Termala Dindeşti – Speranţa Bogdand

A: Chiorean George

A1: Ardelean Vlad

A2: Ciordaş Marius

Obs. Rosz Zoltan

 

ora 17:00:

Gloria Moftinu Mare – Olimpia Căuaş

A: Raţ Sebastian

A1: Ghencean Marius

A2: Borza Vlad

Obs. Schwarcz Oscar

Dacia Supur – Olimpia Domăneşti, teren Domăneşti

A: Bathory Ştefan

A1: Estan Alex

A2: Gherman Denis

Obs. Turtureanu Ioan


Liga a V-a, Seria B

ETAPA a 4-a

Duminică, 30 septembrie,

 

ora 13:00:

Codreana Homoroade – Prietenia Crucişor

A: Stejerel Bărbuş

A1: Şerban Ovidiu

A2: Hepcal Andrei

Obs. Lizac Paul

 

ora 14:30:

Ugocea Porumbeşti – Viitorul Viile SM

A: Petruţ Sebastian

A1: Szucs Nicolas

A2: Raţ Jr.

Obs. Stoica Viorel

 

ora 17:00:

ACS Turulung – CSM Satu Mare II

A: Petruţ Sebastian

A1: Szucs Nicolas

A2: Raţ Jr.

Obs. Andreica Marcel

Recolta Dorolţ II (Dara) – AS Voinţa Turţ

A: Stejerel Bărbuş

A1: Şerban Ovidiu

A2: Hepcal Andrei

Obs. Kegyes Adalbert

Unirea Bercu – AS CS Cetate Ardud 800 II

A: Matei Claudiu

A1: Sician Gabriel

A2: Bâle Vlad

Obs. Ioan Borz

  


Campionatul Judeţean de Juniori U 11

 

Joi, ora 18:00, teren Someşul

Juniorul 2009 – Someşul Satu Mare

A: Bonţidean Daniel (CJ)

A1: Batori Patrick

Vineri, ora 18:00, teren Someşul

Juniorul 2008 – Il Calcio

A: Mihai Marius

A1: Sician Gabriel

Duminică, ora 11:00, teren Tăşnad

Unirea Tăşnad – Kinder Carei

A: Carei

A1: Carei

Duminică, ora 10:00, teren Păuleşti

Primavera SM  – LPS SM

A: Neichi Sergiu

A1: Pop Cristian


Campionatul Judeţean de Juniori U 13

Sâmbătă, ora 10:00, teren Someşul

LPS SM – Primavera 2007

A: Mihai Marius

A1: Tăbăcaru Sergiu

A2: Batori Patrick

Sâmbătă, ora 11:30, teren Negreşti

Energia Negreşti – CSS Carei

A: MM

A1: MM

A2: MM

Duminică, ora 10:00, teren Tăşnad

Unirea Tăşnad – Primavera 2006

A: Carei

A1: Carei

A2: Carei


 Vineri, ora 16:30, teren Someşul

Juniorul Under 15 – LPS Satu Mare

A: Mihai Marius

A1: Denis Gherman

A2: Sician Gabriel

 


Campionatul Nord Vest Juniori Under 16

Sâmbătă, ora 12:00, teren Someşul

LPS SM – Viitorul Cluj Napoca

A: Simon Elek

A1: Bauer Iosif

A2: Bauer Adalbert

Obs. : Racolţa Vasile

Sâmbătă, ora 13:00, teren Păuleşti

Primavera SM – Viitorul Oradea

A: Bogdan Răzvan

A1: Orha Dan

A2: Mihali Darius

Obs. Borz Ionel

 


Interliga Carei

Duminica, ora 10:00, teren Carei (Under 8,9,10)

A: Carei

A1: Carei

A2: Carei

A3: Carei 





ULTIMELE ȘTIRI

159 de ani de la înfiinţarea Asociaţiunii ASTRA, cu însemnat rol politic şi cultural şi la Satu Mare

Zilele acestea am marcat 159 de ani de la înființarea la Sibiu a Asociaţiunii Transilvane pentru Literatura Română şi Cultura...

Mircea Govor vine la ACTUALITATEA SĂTMĂREANĂ

O discuție despre alegerile parlamentare, candidați, candidaturi, dar și despre alianțele de după locale și situația pandemiei la Satu Mare, în această seară de...

Ziua armatei, sobru și fără defilare, la Carei

Prima sărbătoare dedicată Zilei Armatei Române din pandemia a fost celebrată sobru la Carei. Dacă în edițiile precedente la Carei erau...

Ziua Armatei sărbătorită într-o atmosferă austeră, la Satu Mare

Spre deosebire de alți ani , ceremonia de Ziua Armatei din anul acesta a fost una restrânsă din cauza măsurilor...

Latest Posts

159 de ani de la înfiinţarea Asociaţiunii ASTRA, cu însemnat rol politic şi cultural şi la Satu Mare

Zilele acestea am marcat 159 de ani de la înființarea la Sibiu a Asociaţiunii Transilvane pentru Literatura Română şi Cultura...

Mircea Govor vine la ACTUALITATEA SĂTMĂREANĂ

O discuție despre alegerile parlamentare, candidați, candidaturi, dar și despre alianțele de după locale și situația pandemiei la Satu Mare, în această seară de...

Ziua armatei, sobru și fără defilare, la Carei

Prima sărbătoare dedicată Zilei Armatei Române din pandemia a fost celebrată sobru la Carei. Dacă în edițiile precedente la Carei erau...

Ziua Armatei sărbătorită într-o atmosferă austeră, la Satu Mare

Spre deosebire de alți ani , ceremonia de Ziua Armatei din anul acesta a fost una restrânsă din cauza măsurilor...