More


    Duelul Olimpiilor, pe stadionul Daniel Prodan

    =

    Faza județeană a Cupei României programează azi opt partide din cadrul primului tur.

    La Satu Mare pe stadionul Daniel Prodan se joacă de la ora 15.30 duelul Olimpiilor. Olimpia suporterilor va întâlni Olimpia Domănești într-o reeditare a meciului de duminică din liga a 5-a. Atunci la Domănești sătmărenii s-au impus cu 7-0. De altfel Olimpia suporterilor a anunțat prin vocea antrenorului Nelu Donca că își dorește un parcurs cât mai lung în această competiție, la nivel județean.

    Se cunosc deja primele două calificate în faza a 2-a:
    Recolta Sanislău a învins Schamagosch Ciumeşti, scor 5-4, iar Victoria Tiream a trecut la pas de Unirea Urziceni, 6-2.
    Iată programul fazei I:
    Miercuri, 10 octombrie,
    ora 15:30 Olimpia MCMXXI SM – Olimpia Domăneşti
    A: Ovidiu Mazilu A1: Neichi Sergiu A2: Pop Cristian Obs. Kegyes Adalbert
    ora 16:00
    Speranţa Bogdand – Dacia Supur
    A: Peter Alin A1: Borza Vlad A2: Dănuţ Mihuţ Obs. Rosz Zoltan
    Dorolţ II Dara – CSM Satu Mare II
    A: Bathory Ştefan A1: Estan Alex A2: Jennifer D. Damian Obs. Şuta Nicolae
    ACS Turulung – AS Livada
    A: Petruţ Sebastian A1: Sabo Andrei A2: Sician Gabriel Obs. Lizak Paul
    Viitorul Viile SM – Cetate Ardud 800 II
    A: Chiriloaia Ciprian A1: Bumbuc Marius A2: Zsigrai Cătălin Marina Obs. Chioreanu Radu
    Luceafărul Decebal – Platanul Marna
    A: Rad Bogdan A1: Sălăgean Norbert A2: Reday Arpad Obs. Rus Gavril
    Ora 16:30
    Unirea Bercu – Sportul Botiz
    A: Simon Elek A1: Bauer Iosif A2: Bauer Adalbert Obs. Turtureanu Ioan
    Prietenia Crucişor – Codreana Homoroade
    A: Bărbuş Stejerel A1: Ghencean Marius A2: Lukacs Levente Obs. Halici Eugen
    Joi, 11 octombrie,
    ora 16:30 Viitorul Vetiş – Voinţa Lazuri
    A: Simon Elek A1: Gherman Patrick A2: Şerban Ovidiu Obs. Pataki Zoltan
    Miercuri, 17 octombrie, ora 15:30
    Termala Dindeşti – Olimpia Căuaş
    Gloria Moftinu Mare – Atletic Craidorolţ
    Vulturii Santău – AS Ghenci
    Voinţa Turţ – Venus Dumbrava
    Egri Sasok Agriş – Someşul Odoreu
    Ugocea Porumbeşti – Speranţa Halmeu

    În această fază a competiţiei, în caz de egalitate, se trece direct la loviturile de departajare.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img