Unirea încheie turul cu o remiză

=

Unirea Tășnad, singura reprezentantă a județului Satu Mare în eșalonul trei, a încheiat anul 2018 pe locul nouă după ce sâmbătă în ultima etapă a turului a remizat acasă cu Olimpia Cetate Râșnov.

Tășnădenii au făcut o primă repriză bună când au și deschis scorul prin Nemeș min 26 dar din păcate în partea a doua brașovenii au revenit, au egalat în minutul 63 și au plecat acasă, meritat, cu un punct.
    ”Trebuia să avem la pauză 2 sau chiar 3-0 dar ne-am jucat cu ocaziile. În partea a doua am luat un gol dintr-o fază ce nu anunța nimic. S-au apărat pe două linii și n-am mai putut să înscriem după egalare. Bine că n-am încasat pe final, noi, golul doi…” ne-a spus antrenorul Cristi Popa.

Urmează o vacanță binemeritată de cel puțin o lună de zile în care oficialii tășnădeni pot face planuri pentru partea a doua a campionatului.

Unirea termină onorabil turul, pe locul nouă într-o serie condusă oarecum surprinzător de moroșenele Recea și Minaur!

Unirea: Görbe – Vincze L., Parnău, Vădan, Paliceac, Anton, Silaghi, Székely, Nemeș, Vincze D. (Bolba, 73. ), Cocian (Ziman, 78.). Antrenor: Cristian Popa.