Amical / Olimpia suporterilor, remiză cu Voința Turț

=

Olimpia MCMXXI a disputat sâmbătă ultimul meci de pregătire înainte de reluarea campionatului. Elevii lui Nelu Donca au remizat, 2-2, într-un meci jucat împotriva liderului seriei B a ligii a V-a Voința Turț.

Olimpia MCMXXI a inceput meciul in urmatoarea formula: Crisan Adrian – Tursuc Calin, Filimon Gheorghe, Ile Bogdan, Mihai Marius, Oprea Marius, Denis Chivari, Puti Florin, Nagy Norbert, Sergiu Pop, Srepler Erich.

Rezerve: Duca Vladuț – Palcau Remus, Patrick Mitrasca, Sician Mihai, Sorin Michnea

Voința Turt a intrat in avantaj la pauză, 2-0, însa Olimpia MCMXXI a reușit sa revină în cea de a doua repriza prin golurile reușite de Florin Puti și Patrick Mitrașcă, astfel că meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2.

La finalul acestei săptămâni va debuta returul Ligii a V-a, iar Olimpia începe sezonul de primăvară în deplasare la Marna.