More


    Derby-ul seriei A se joacă la Negrești

    - Advertisement -

    Intermediara de azi din Liga a 4-a propune la Negrești Oaș duelul primelor două clasate din seria A.

    De la ora 18 se vor întâlni Energia, campioana en titre a fotbalului județean, și Talna Orașu Nou, echipă neînvinsă și singura care a învins în tur formația negreșteană.

    Energia vine după ce etapa trecută a zdrobit Vulturii din Agriș cu 10-0, iar Talna s-a impus clar tot în deplasare, la Halmeu, scor 6-1.

    În tur la Orașu Nou, Talna a umilit Energia , 6-1 . Negreștenii rămân lideri și cu o remiză, în vreme ce Talna trece la comandă doar dacă învinge în capitala Țării Oașului. Există însă și posibilitatea ca ambele echipe să meargă în elite, la finalul Ligii a 4-a, ținând cont că pe lângă câștigătoarele celor trei serii la turneul de stabilire a campioanei județene se califică și una dintre echipele aflate pe poziția secundă…

    În seria B avem de asemenea două dueluri interesante azi, Decebal-Moftin și Dorolț-Beltiug, cele patru echipe arătând o formă bună în această primăvară…

    În seria C, liderul AS Căpleni nu are voie să facă pași greșiți la Andrid în fața Realului pentru a rămâne în fruntea clasamentului…

    Iată programul și delegările etapei de azi:

    Liga a IV-a, Seria A
    (Zona Tur-Talna)
    Etapa a 20-a

    Miercuri, 15 mai, orele 16:00 / 18:00
    Dacia Medieşu Aurit – Someşul Odoreu, teren Odoreu
    A: Rad Bogdan, A1: Chiorean George, A2: Reday Arpad, Obs. Halici Eugen
    Energia Negreşti – Talna Oraşu Nou
    Brigadă Maramureș, Obs. Pataki Zoltan
    Egri Sasok Agriş – Victoria Apa
    A: Chiorean Cristian, A1: Sician Mihai, A2: Sician Gabriel, Obs. Rus Gavril
    Sportul Botiz – Speranţa Halmeu
    A: Petruţ Sebastian, A1: Kerekes Vasile, A2: Bumbuc Marius, Obs. Ziman Cornel
    Voinţa Lazuri – Turul Micula
    A: Chiriloaia Ciprian, A1: Popescu Tudor, A2: Miclăuş Răzvan, Obs. Dumitraş Gheorghe

    16:30 / 18:30:
    AS Livada – Venus Dumbrava
    A: Kovacs Szabolcs, A1: Sălăgean Norbert, A2: Kopriva Zsolt, Obs. Cseh Sandor

    Liga a IV-a, Seria B
    (Zona Someş)
    Etapa a 20-a

    Miercuri, 15 mai, orele 16:00 / 18:00:
    Luceafărul Decebal – Crasna Moftinu Mic
    A: Raţ Sebastian, A1: Bauer Iosif, A2: Bauer Adalbert, Obs. Borz Ionel
    Recolta Dorolţ – Ştiinţa Beltiug, A: Peneghi Şerban, A1: Miron Ciprian, A2: Botoş Roland, Obs. Vigu Iosif

    Orele 16:30 / 18:30:
    Someşul Oar – Unirea Păuleşti
    A: Dragoş Bogdan, A1: Maxi Cătălin, A2: Szakacs Zsolt, Obs. Torok Zoltan
    Viitorul Vetiş – Voinţa Doba
    A: Elek Simon, A1: Gherman Denis, A2: Şerban Ovidiu, Obs. Turtureanu Ioan
    Atletic Craidorolţ- Voinţa Babţa, scor 0-3 (Atletic Craidorolţ s-a retras şi pierde toate meciurile din retur la “masa verde”)

    Liga a IV-a, Seria C
    (Zona Crasna)
    Etapa a 24-a

    Miercuri, 15 mai, orele 16:00 / 18:00
    Viitorul Lucăceni – Schwaben Kalmandi Cămin
    A: Chiş Florin, A1: Ardelean Vlad, A2: Juhasz Tibor, Obs. Morar Nicolae
    Real Andrid – AS Căpleni
    A: Bărbuş Stejerel, A1: Pop Emanuel, A2: Zsigrai Cătălin Marina Andrei, Obs. Gherasim Alexandru
    Victoria Carei – Victoria Tiream
    A: Bathory Ştefan, A1: Lukacs Levente, A2: Nagy Szabolcs, Obs. Stoica Viorel

    Ora 18:15, seniorii:
    Fortuna Căpleni – Stăruinţa Berveni
    A: Bogdan Răzvan, A1: Tăbăcaru Sergiu, A2: Mihai Marius, Obs. Kegyes Tiberiu
    Frohlich Foieni – AS Ghenci, amânat
    Unirea Pişcolt – Schamagosch Ciumeşti, amânat
    Recolta Sanislău – stă



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img