Începe Final Four-ul Ligii a 4-a



În fotbalul județean s-a ajuns la un ritm al meciurilor de ar putea fi invidioși și organizatorii Premier League.

Am avut în această săptămână meciuri pentru stabilirea celei mai bune echipe de pe locul doi din cele trei serii ale ligii a 4-a.

Iar de azi începe Final Four-ul care va stabili finalistele celui mai important campionat din județ.

Practic, Știința Beltiug, echipă ce a jucat marți cu Energia Negrești și miercuri cu Victoria Carei va mai juca azi și duminică semifinalele Ligii a 4-a. Patru meciuri în șase zile, un adevărat record și un tur de forță pentru niște jucători care totuși sunt amatori, nu trăiesc din fotbal și nu dispun de condiții de recuperare și refacere.

Dar dacă așa le-a fost norocul, cei de la Beltiug vor întâlni azi de la ora 18 câștigătoarea seriei A, Talna, meci ce se va juca la Orașu Nou.

În cealaltă semifinală avem pe stadionul Olimpia duelul câștigătoarelor din seriile B și C, CSM Satu Mare și AS Căpleni. Returul celor două semifinale e programat duminică de la ora 18. Așadar iubitorii de fotbal sunt așteptați azi la Satu Mare pe stadionul Olimpia și la Orașu Nou, de la ora 18, pentru a vedea la lucru cele mai bune patru echipe din județ.

Legat de meciurile pentru stabilirea celei mai bune echipe de pe locul secund din serii, Știința Beltiug a câștigat duelul cu Victoria Carei, scor 1-0, după reușita de excepție a lui Covaci.

Victoria Carei: Armoş – Griszhaber, Mihale, Ghiarfaş, Holczberger, Csenteri, Tilinger, Vereş, Mărneanu, Zbona, Mihai/ Mitracica, Babiciu, Ardelean, Malinetescu, Orosz, Bakai, Lazea.
Ştiinţa Beltiug: Tomşa – Toma, Purguly, Donca, Gulya, Covaci, Feier, Dolca, Ghindă, Bunea, Gavaller/ Nichita, Balintfi.


Semifinale seniori
Tur, vineri, 31 mai
CSM Satu Mare – AS Căpleni (18:00)
Talna Oraşu Nou – Ştiinţa Beltiug (18:00)
Retur, duminică, 2 iunie
AS Căpleni – CSM Satu Mare (12:00)
Ştiinţa Beltiug – Talna Oraşu Nou (18:00)

Semifinale juniori A1
Tur
AS Căpleni – CSM Satu Mare 3-0
Victoria Carei – Venus Dumbrava (vineri, ora 18:00)
Retur
CSM Satu Mare – AS Căpleni (sâmbătă, ora 18:00)
Venus Dumbrava – Victoria Carei (sâmbătă, ora 18:00)

Liga a V-a, Seria a
Etapa a 18-a
Duminică, 2 iunie,
ora 15:00:
Vulturii Santău – Gloria Moftinu Mare
ora 16:00:
Olimpia Domăneşti – Platanul Marna
ora 18:00:
Olimpia MCMXXI SM – Kneho Urziceni

Liga a V-a, Seria B
Etapa a 18-a

Sâmbătă, 1 iunie, ora 18:00:
Unirea Bercu – Ugocea Porumbeşti
Duminică, 2 iunie,
ora 16:00:
Codreana Homoroade – Cetate Ardud 800 II
ora 18:00:
Recolta Dorolţ II (Dara) – ACS Turulung
AS Voinţa Turţ – Viitorul Viile SM





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts