Ploaia dă peste cap fotbalul din judeţ. Vezi aici noul program!



Ca urmare a condiţiilor meteo nefavorabile, la cererea echipelor din Liga a IV-a, Comitetul de Urgenţă întrunit luni, 6 mai 2019, a hotărât ca etapa intermediară programată la 8 mai 2019 – nu se dispută. 

Astfel, meciurile rămase se vor juca după următorul program:


Liga a IV-a, Seria A (Zona Tur -Talna)

Etapa a 19-a (12 mai 2019) 
Speranţa Halmeu – Talna Oraşu Nou
Victoria Apa – Voinţa Lazuri, teren Lazuri
Turul Micula – Sportul Botiz
Venus Dumbrava – Dacia Medieşu Aurit
Someşul Odoreu AS Livada
Egri Sasok Agriş – Energia Negreşti

Etapa a 20-a (15 mai 2019) (intermediară)
AS Livada – Venus Dumbrava
Dacia Medieşu Aurit – Someşul Odoreu
Energia Negreşti – Talna Oraşu Nou
Egri Sasok Agriş – Victoria Apa
Sportul Botiz – Speranţa Halmeu
Voinţa Lazuri – Turul Micula

Etapa a 21-a (19 mai 2019)
Someşul Odoreu – Egri Sasok Agriş
Venus Dumbrava – Voinţa Lazuri
Speranţa Halmeu – Victoria Apa
Talna Oraşu Nou – Turul Micula
AS Livada – Dacia Medieşu Aurit
Energia Negreşti – Sportul Botiz

Etapa a 22-a (26 mai 2019)
Turul Micula – Speranţa Halmeu
Sportul Botiz – AS Livada
Egri Sasok Agriş – Venus Dumbrava
Voinţa Lazuri – Someşul Odoreu
Victoria Apa – Energia Negreşti
Dacia Medieşu Aurit – Talna Oraşu Nou


Liga a IV-a, Seria B (Zona Someş)

Etapa a 19-a (12 mai 2019) 
Voinţa Babţa – Crasna Moftinu Mic
Ştiinţa Beltiug – CSM Satu Mare
Unirea Păuleşti – Viitorul Vetiş
Voinţa Doba – Someşul Oar
Recolta Dorolţ – Luceafărul Decebal
Cetate Ardud – Atletic Craidorolţ 3-0

Etapa a 20-a (15 mai 2019) (intermediara)
Someşul Oar – Unirea Păuleşti
Viitorul Vetiş – Voinţa Doba
Luceafărul Decebal – Crasna Moftinu Mic
Recolta Dorolţ – Ştiinţa Beltiug
CSM Satu Mare – Cetate Ardud 800
Atletic Craidorolţ – Voinţa Babţa 0-3

Etapa a 21-a (19 mai 2019)
Voinţa Doba – Recolta Dorolţ
Unirea Păuleşti – CSM Satu Mare
Voinţa Babţa – Ştiinţa Beltiug
Crasna Moftinu Mic – Cetate Ardud 800
Someşul Oar – Viitorul Vetiş
Luceafărul Decebal – Atletic Craidorolţ 3-0

Etapa a 22-a (26 mai 2019)
Cetate Ardud 800 – Voinţa Babţa
Recolta Dorolţ – Unirea Păuleşti
CSM Satu Mare – Voinţa Doba
Ştiinţa Beltiug – Luceafărul Decebal
Viitorul Vetiş – Crasna Moftinu Mic
Atletic Craidorolţ – Someşul Oar 0-3


Liga a IV-a, Seria C (Zona Crasna)

Etapa a 23-a (12 mai 2019)
Stăruinţa Berveni – CSM Victoria Carei
AS Ghenci – Unirea Pişcolt
Recolta Sanislău – Frohlich Foieni
Real Andrid – Viitorul Lucăceni
Victoria Tiream – Fortuna Căpleni
AS Căpleni – Schwaben Kalmandi Cămin
Schamagosch Ciumeşti – stă

Etapa a 24-a (15 mai 2019) (intermediară)
Frohlich Foieni – AS Ghenci
Unirea Pişcolt – Schamagosch Ciumeşti
Fortuna Căpleni – Stăruinţa Berveni
Viitorul Lucăceni – Schwaben Kalmandi Cămin
Real Andrid – AS Căpleni
Victoria Carei – Victoria Tiream
Recolta Sanislău – stă

Etapa a 25-a (19 mai 2019)
Unirea Pişcolt – Recolta Sanislău
Victoria Tiream – AS Căpleni
Schamagosch Ciumeşti – Real Andrid
Fortuna Căpleni – Victoria Carei
Viitorul Lucăceni – Frohlich Foieni
Stăruinţa Berveni – Schwaben Kalmandi Cămin
AS Ghenci – stă

Etapa a 26-a (26 mai 2019)
AS Căpleni – Schamagosch Ciumeşti
Schwaben Kalmandi Cămin – CSM Victoria Carei
AS Ghenci – Fortuna Căpleni
Frohlich Foieni – Stăruinţa Berveni
Real Andrid – Victoria Tiream
Recolta Sanislău – Viitorul Lucăceni
Unirea Pişcolt – stă





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts