Centru de abilitare și reabilitare pentru persoanele adulte cu dizabilități, înființat la Noroieni

Centru de abilitare și reabilitare pentru persoanele adulte cu dizabilități, înființat la Noroieni
|

Consiliul Județean Satu Mare continuă să dezvolte servicii sociale tot mai bune pentru persoanele adulte cu dizabilități.

În acest sens, la Noroieni va fi înființat un nou Centru de abilitare și reabilitare pentru persoanele adulte cu dizabilități, care va funcționa în structura Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Satu Mare.

Beneficiarii noului serviciu social vor fi foști beneficiari ai Centrului de Îngrijire și Asistență “Șansa” Satu Mare, centru aflat în plin proces de restrucurare. Acest nou centru social de tip rezidențial va cuprinde un ansamblu de activități care vor răspunde nevoilor individuale specifice persoanelor adulte cu dizabilități, în vederea dezvoltării potențialului individual.

Proiectul privind înființarea noului Centru a fost aprobat astăzi de consilierii județeni.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Ziua Nationala a Contabilului Roman
CLEAN MAX S.R.L
UVVG
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Comunicat lansare OVIPROJEKT
Ovibest SRL
Muzeul SM
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble
locuri de munca olanda
Masini de vanzare second hand