More

  Liga a 4-a elite: Start perfect în amicale pentru Unirea Tășnad

  Unirea Tășnad a început pregătirile pentru sezonul de primăvară din Liga a 4-a elite iar sâmbătă de la ora 13 a și jucat primul meci amical al anului.

  Trupa lui Marius Bălău a învins clar , scor 9-1 pe Fortuna Căpleni.

  Bogdan Faur, jucător venit în această iarnă de la Talna Orașu Nou a reușit o triplă, Bolba și Cadar au înscris câte o dublă iar Zbona și Ciocotișan au completat lista marcatorilor pentru trupa antrenată de Marius Bălău.

  Unirea- Răducan, Vădan , Ștef, Silaghi Claudiu, Bumba Vlad , Bolba , Faur, Cadar, Bakai Balasz, Rus Casian,  Zbona  . La pauza au intrat : Mașlinca, Ciocotișan, Silaghi Randu, Boor Denis, Ilies  Andrei.

  Conducerea clubului din Tășnad a anunțat și câteva noutăți legate atât de lot cât și de infrastructura .

  ”S-a reușit acoperirea unei zone însemnate a tribunei datorită investiției realizate de autoritatile locale, cărora le multumim pe aceasta cale ca s-au gandit si la confortul inimosilor nostri suporteri.

  Printre jucatorii ce au parasit lotul ii anunțăm pe Nyilvan Rares si Eliot Bistran cărora le multumim pentru contributia adusa la rezultatele echipei noastre.

  Printre jucatorii noi, anuntam revenirea lui Bakai Balazs ( revenit din Ungaria ) si Faur Bogdan ( Talna Orasu Nou) jucatori ce au facut parte din lotul de liga 3 a al echipei noastre.

  Deasemenea au mai sosit Ciocotisan Claudiu ( Recolta Dorolt) si juniorul Boor Denis Davis ( Real Andrid ).  Lotul mai poate suferi modificari ” e mesajul postat pe pagina oficială de facebook a Unirii Tășnad.

  Trupa lui Bălău va juca sâmbăta viitoare un nou amical, cu Talna Orașu Nou. Apoi mai sunt programate partide împotriva celor de la Recolta Dorolț, Victoria Carei și Sportul Botiz.

  ȘTIRI RECENT ADĂUGATE