Liga a 3-a play-out : Victoria Carei- Minerul Ocna Dej 1-2 și Sănătatea Cluj- Olimpia 1921 SM 1-1. Careienii cu barele, minerii cu victoria

CSM Victoria Carei a început cu o înfrângere neașteptată play out-ul seriei a 10-a a Ligii a 3-a.
    Careienii au cedat, scor 1-2 în fața unei echipe ce în primele trei meciuri din acest an nu reușise să adune niciun punct și , în plus, nici nu marcase vreun gol în duelurile cu Olimpia 1921, CSM Olimpia și Lotus Felix…
    A fost un meci ciudat cu Victoria reușind să deschidă rapid scorul, cu o primă repriză bună a gazdelor care au luat la țintă barele porții lui Raul Papp și cu o echipă dejeană pragmatică, ce a înscris la singurele ocazii avute.
    Atacantul adus de la CFR Cluj,  Raul Haiduc a deschis scotrul în minutul 2 și se părea că vom asista la o victorie lejeră a careienilor…Au urmat alte două ocazii mari iar careienii au trimit mingea de două ori în bară.
    Contrar cursului jocului  cei de la Mineul Ocna Dej au egalat prin golul înscris de Alexandru Roşca dintr-o lovitură de la 11 m, în minutul 23. În minutul 43, oaspeţii au preluat conducerea prin golul marcat de Bogdan Jeler cu un şut spectaculos de la marginea careului.
    Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-2. Din păcate, în pofida eforturilor, careienii nu au reuşit să mai înscrie nici măcar golul  egalizator în repriza secundă.
    CSM Victoria Carei: Villi Bence – Teodor Bîrle, Adrian Ciul, Alex Negrea, Eduard Marina, Danile Tilinger (cpt.), Barta Norbert, Vajda Roland, Darius Marina, Raul Haiduc, Barth Kevin;
    Rezerve: Erik Mitracica – Răzvan Negreanu, Deniss Baior, Nyilvan Bogdan, Kinczel Ervin, Rafael Popovici-Ciatău, Horvath David;
    Antrenori: loan Pap-Deac şi Marius Botan.
    CS Minerul 1947 Ocna Dej: Raul Papp – Mihnea Poenar, Călin Harfaş, Darius Mic, Davide Blidărean, Mihai Maxim, Raul Cristea (cpt.), Alexandru Giurgean, Alexandru Roşca, Marius Cobârzan Marius, Bogdan Jeler;
    Rezerve: Alexandru Bledea, Alex Ţăranu, Dan Câmpean, Florin Spǎtǎreanu, Răzvan Rus, Ferhaoui Stephane, Godwin Joseph, Răzvan Prangate, Dogbey Emmanuel;
    Antrenor: Sabin Coc.
    Olimpia 1921 , remiză pe terenul Virușilor verzi…
    Într-un meci jucat vineri, Olimpia 1921 Satu Mare a reușit să se întoarcă cu un punct din deplasarea de la Cluj Napoca de pe terenul celor de la Sănătatea.
    Oltean a deschis scorul în minutul 22 pentru virușii verzi dintr-un penalty acordat la un henț făcut de Ștef. Feier a egalat imediat după pauză , min 47și tot el a mai marcat pe final doar că centralul a anulat reușita veteranului galben-albaștrilor pe motiv de ofside. Emeriau min 88 și apoi Feier la ultima fază au mai ratat în poziție de singur cu portarul și Olimpia 1921 scapă printre degete un succes pe care după aspectul jocului l-ar fi meritat.
    Olimpia 1921 joacă etapa viitoare la Baia Mare în vreme ce Victoria Carei se deplasaează la Sânmartin pentru duelul cu Lotus Felix.
    Olimpia MCMXXI: Patryk Siwiec – Maxime Aidebe, Luca Feher, Laurențiu Caba, Raul Ștef, Leo Montesinos, Lukas Hackaa, Maris Duca, Karim Sătmărean, Remi Emeriau, Daniel Feier.
    Rezerve: Sugar, Mroz, Oltean, Chamacho, Bodea, Tomșa, Godja, Bogdan.
    2.CSM Victoria Carei 1 0 0 1 1-2 24
    3. Minerul 1947 Ocna Dej 1 1 0 0 2-1 20
    4. Sănătatea Servicii Publice 1 0 1 0 1-1 19
    5.Olimpia MCMXXI Satu Mare 1 0 1 0 1-1 18
    6.Minaur Baia Mare 1 0 1 0 2-2 15