Călărețul tot mai singuratic

Călărețul tot mai singuratic
    Moment penibilo-jenant joi dimineață, în Piața 14 Mai,  la evenimentul de comemorare a victimelor inundațiilor catastrofale ce au lovit Sătmarul în urmă cu 56 de ani. Cu personajul ce s-a vrut el principal dar care a ajuns direct la retrogradare... eternul parlamentar călăreț cu săgeată...
    Acesta, într-un gest de atlet ce se vrea vedetă dar fură mereu startul, a ieșit în față în momentul anunțului de depunere a unei coroane din partea Parlamentului... Moment în care ceilalți parlamentari sătmăreni l-au scos elegant în decor. Că deh, nu aveam colț... Semn că omul nostru nu prea e iubit nici de partea PSD-UDMR și, din ce s-a văzut în ultima vreme, nici de cea cu AUR... Iar dacă ne gândim bine nici USR-iștii nu se simt confortabil în preajma lui dacă ne aducem aminte că la locale i-a lăsat fără consilieri județeni, iar la parlamentare fără loc în cameră... Păcălindu-i cu așa zisa alianță românească... Iar concluzia zilei e cea din titlu... călărețul nostru e tot mai singuratic.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
UVVG
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
tech
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble
locuri de munca olanda