Ioana Borodi aduce prima victorie pentru Juniorul

juniorul-fete2

După două înfrângeri în primele meciuri din acest sezon, ambele în deplasare, fetele de la Juniorul au reușit să obțină primele puncte în clasament.

Cu Ioana Borodi într-o formă deosebită, fetele antrenate de Călin Domuța și Liviu Ivasuc au învins pe CS Ineu cu 3-1. Ioana Borodi a reușit să înscrie toate golurile echipei noastre. La pauză a fost 1-0 apoi imediat după reluare Nicodim a egalat doar că Ioana Borodi a făcut diferența până la final cu reușitele sale.

juniorul-fete

”Le felicit pe fete pentru dăruire și ambiție. Am început mai greu meciul dar apoi încet am reușit să ne impunem” spune antrenorul Liviu Ivasuc.

„Ne-a bătut o singură jucătoare, dar mai ales ne-am bătut singuri datorită ratărilor mari. Dacă conduceam cu 3, 4-0 după primele minute nu zicea nimeni nimic. Dar, ne-am pripit din nou și ăsta e rezultatul. Totodată, au contat absențele lui Cociuba și Dragoș, dar și faptul că Joldeș a intrat într-un picior pe teren. Suntem dezamăgiți, căci ne doream mai mult de la acest meci”, a declarat antrenorul arădencelor, Cristian Sculici.

Etapa următoare, Juniorul va întâlni pe Olimpia II la Cluj Napoca.

Juniorul-Alexandra Ionescu-Andreea Tătăran, Ioana Frangolga, Adelina Vidican, Andrea Rakos- Patricia Grad, Tania Marc, Iulia Ilyes, Szocs Ivette-Barbara Bai, Ioana Borodi- Au mai intrat Andrea Bejera, Katerina Feier.
Ineu: Moț – Vamanu, Mihăieș, Covaci, Preală – Mogocs, Haida, Nicodin (Ștrifler), Cozac – Ancăș, Joldeș (Cristea).