Liga 1 / Grozavu şi-a dat demisia de la Botoşani

=

Antrenorul echipei Luceafarul Oradea, Leo Grozavu reactioneaza in meciul de fotbal dintre Politehnica Timisoara si Luceafarul Oradea contand pentru Liga a II-a, etapa 24, Timisoara 28 aprilie 2012. ALIN MATEI/MEDIAFAXFOTO

Leo Grozavu a renuntat la postul de antrenor al formatiei FC Botosani dupa ce l-a lovit pe atacantul Catalin Golofca dupa schimbarea acestuia.
    “Pe langa scuzele de rigoare, vreau sa spun ca-mi dau demisia. Este un gest de onoare, iar decizia este definitiva si irevocabila”, a spus Grozavu intr-o conferinta de presa.
    Dupa lovitura aplicata lui Golofca antrenorul celor de la Botosani din acel moment declarase ca “nu s-a intamplat nimic”.
    Golofca, jucator introdus in prima repriza a meciului de la Giurgiu si inlocuit cu sapte minute inaintea finalului, a spus ca nu mai exista cale de mijloc.
    “Ori pleaca el, ori plec eu”, a spus atacantul celor de la Botosani.
    In cele din urma a plecat Grozavu pentru a nu afecta imaginea clubului, dupa cum a mai declarat acesta.
    Patronul Valeriu Iftime a declarat la Digi Sport ca la meciul de vineri din prima etapa a playout-ului echipa va fi condusa de secunzi.
    Iftime a spus ca vrea mai intai sa vada reactia vestiarului si a suporterilor la meciul cu Poli Timisoara de vineri seara (20:30).
    “Nu stiu daca ii accept demisia lui Grozavu”, a spus Iftime.