Andrei Vajda câștigă la mare luptă etapa de Rally Sprint de pe B-dul Transilvania

0
589

Spectacol total sâmbîtă în Centru Nou al municipiului Satu Mare.

Etapa a 3-a a Campionatului de Rally Sprint a adus la start peste 80 de concurenți iar vremea bună i-a atras în jurul circuitului pe sătmărenii amatori de adrenalină de de sporturi cu motor…
A fost o zi perfectă ar spune directorul ACR Satu Mare, principalul organizator al evenimentului, dacă privim spre modul și condițiile în care s-a desfășurat competiția.
Vreme bună , lume multă, concurenți veniți din tot Ardealul…Și un clasament final la clasa OPEN decis la ”fotografie”, câștigătorul, Andrei Vajda având un avans de sub o secundă în fața principalului său adversar, Cătălin Farcău…
Iar ca o dovadă de implicare totală în sport a familiei Seletye…Dominik, mezinul familiei, după ce vineri a concurat cu succes și a terminat pe trei la turneul de șah din cadrul Sports Festival de la Cluj Napoca, sâmbătă a fost arbitrul la start la etapa de Rally Sprint!
Etapa următoare e programată în luna august la Carei.