More


  Cosmin Contra lasă Petrolul pentru Getafe

  - Advertisement -

  După egalul din ultima etapă, scor 0-0, de la Piatra Neamţ, Contra a decis să părăsească gruparea din Ploieşti pentru un contract mai bun în Spania, la Getafe. “Începând de astăzi, contractul dintre Petrolul Ploieşti şi antrenorul Cosmin Contra s-a încheiat. Clubul nostru a luat act de dorinţa tehnicianului Contra de a renunţa la funcţie, în favoarea unei cariere în Spania. Având în vedere performanţele obţinute la FC Petrolul şi tot ce a însemnat prezenţa sa la Ploieşti în ultimul an şi jumătate, clubul nostru a considerat absolut normal să-l înţeleagă şi să-i respecte decizia.

  Deja formaţia din Ploieşti a găsit un înlocuitor. Se pare că aseară, Răzvan Lucescu a semnat aseară un contract valabil până în vară.  ULTIMELE ȘTIRI

  Latest Posts

  spot_img
  spot_img