Nesimțiții... tot nesimțiți

Nesimțiții... tot nesimțiți
Ah, primăvara! Momentul perfect pentru a da afară mizeria din curte, să fie aer curat, floricele și… gunoaie răspândite prin păduri și câmpuri! Iar nesimțiții care, după ce au curățat moloz, oale, găleți și pungi de plastic din ograda lor, se gândesc că naturii îi stă bine cu un mic “gift” de resturi de folie și hârtie igienică veche. Așa da, respect pentru mediul înconjurător! Și, ca de obicei, cine răspunde? Primarii, bineînțeles! Ei sunt cei care trebuie să pună ordine în tot haosul, de parcă ar avea puterea de a-i convinge pe acești oameni să aibă măcar puțină decență.
Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te