More


    Cupa AJF a strâns 24 de echipe

    - Advertisement -

    De duminică şi până pe 23 decembrie, sala Ecaterina Both găzduieşte prima ediţie a Cupei AJF Satu Mare la fotbal, competiție la care au drept de participare echipele de Juniori A1 care participă în Liga a IV-a Elite și Liga a IV-a.

    24 de echipe se vor întrece duminică, luni şi marţi, împărţite în şase grupe, scopul acestui turneu fiind unul clar: descoperirea de noi talente din judeţul nostru. Iată cum se prezintă programul:

    Duminică, orele 15.00-21.00
    15.00 (A1) DOBA – (A4) LPS SATU MARE
    15.30 (B1) OLIMPIA 1 – (B4) BOTIZ
    16.00 (A2) DOROLT – (A3) PORUMBESTI
    16.30 (B2) DECEBAL – (B3) ARSENAL VETIS
    17.00 (A4) LPS SM – (A3) PORUMBESTI
    17.30 (B4) BOTIZ – (B3) ARSENAL VETIS
    18.00 (A1) DOBA – (A2) DOROLT
    18.30 (B1) OLIMPIA 1 – (B2) DECEBAL
    19.00 (A2) DOROLT – (A4) LPS SM
    19.30 (B2) DECEBAL – (B4) BOTIZ
    20.00 (A3) PORUMBESTI – (A1) DOBA
    20.30 (B3) ARSENAL VETIS – (B1) OLIMPIA 1

    Luni, orele 09.00-21.00
    09.00 (C1) VIITORUL VETIS – (C4) BERVENI
    09.30 (D1) SOMESUL OAR – (D4) REAL ANDRID
    10.00 (C2) CAPLENI – (C3) PISCOLT
    10.30 (D2) CARASEU – (D3) MICULA
    11.00 (C4) BERVENI – (C3) PISCOLT
    11.30 (D4) ANDRID – (D3) MICULA
    12.00 (C1) VETIS – (C2) CAPLENI
    12.30 (D1) OAR – (D2) CARASEU
    13.00 (C2) CAPLENI – (C4) BERVENI
    13.30 (D2) CARASEU – (D4) ANDRID
    14.00 (C3) PISCOLT – (C1) VETIS
    14.30 (D3) MICULA – (D1) OAR
    15.00 (E1) VICTORIA CAREI – (E4) DACIA MEDIES
    15.30 (F1) ODOREU – (F4) OLIMPIA 2 SM
    16.00 (E2) LIVADA – (E3) CIUMESTI
    16.30 (F2) LAZURI- (F3) CAMIN
    17.00 (E4) MEDIES – (E3) CIUMESTI
    17.30 (F4) OLIMPIA 2 – (F3) CAMIN
    18.00 (E1) CAREI – (E2) LIVADA
    18.30 (F1) ODOREU – (F2) LAZURI
    19.00 (E2) LIVADA – (E4) MEDIES
    19.30 (F2) LAZURI – (F4) OLIMPIA 2
    20.00 (E3) CIUMESTI – (E1) CAREI
    20.30 (F3) CAMIN – (F1) ODOREU

    După faza grupelor se califică pentru optimile de finală echipele clasate pe locul 1 în fiecare grupa (6 echipe), echipele clasate pe locul 2 în fiecare grupă (6 echipe), iar de pe locul trei se califică cele mai bune patru echipe.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img